Minik öğrenciler Kuran Kursunu tamamladı...

11 Mayıs 2018 Cuma 13:31

Minik öğrenciler Kuran Kursunu tamamladı...

“Anne ve Çocuk Elele…”

2017 - 2018 Eğitim öğretim döneminde Karadeniz Ereğli İlçe Müftülüğü’nce açılan  Seyyid Nasrullah  4-6  yaş Kuran Kursu tamamlandı. Öğrenciler yıl sonu gösterilerini Atatürk Kültür Merkezinde yoğun katılımla gerçekleştirdiler.

Günün anlam ve önemine ilişkin açılış konuşmasını yapan Karadeniz Ereğli İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Mehmet Şen, 4-6 yaş arasında Kuran Kurslarının önemine dikkat çekti.

Şen konuşmasında ayrıca şu görüşlere yer verdi;

“Diyanet İşleri Başkanlığımızın başlatmış olduğu “Anne ve Çocuk  El ele…”  sloganıyla başlatılan proje kapsamında ilimizde ve ilçemizde eğitimlerimiz devam ediyor.

 Bu kurslarda ülke genelinde öğrenci sayısı  70 bini buldu. Yaş sınırının kaldırılmasının ardından her yaş grubuna eğitim vermeye başladık. Kişinin şekillendiği özellikle 4-6 yaş kuran kurslarımızı daha çok önemsiyoruz. Hedef kuran ve sünnet eksenli bir nesil yetiştirmektir.

5 tane 4-6 yaş kuran kursu var. Öğrenci sayımız 130dur. Seyyid Nasrullah kursunda öğrenci sayımız 32’dir. Kurs olmayan mahallelerde talebe göre kurslar açılacaktır. Her şeyin miniklere göre dizayn edildiği kurslarımızda Diyanet işleri Başkanlığımızın müfredat programı dahilinde  Kuranı Kerim ve dini bilgiler öğretilmeye ve çocukların manevi gelişimine destek olunmaktadır. Sosyal etkinlikler ile de özgüveni gelişmiş bireyler olarak yetiştiler. Diyanetimizin en önemli hizmetlerinden biridir. Peygamber Efendimizin ve bizlerin çocuklarımıza bırakacağımız yegane miras güzel ahlak olmalıdır…”

Kuran kurslarımız bu manada kurulmuş olup eğitimlerimiz devam etmektedir. Beşikten mezara kadar eğitime vurgu yapılmaktadır. Bu kursa katılmadan bir şey bilmeyen öğrencilerimiz Bugün 32 farz ve namaz duaları ve Kuran-ı Kerimi oyun oynayarak öğrendiler.    İslam’ın temel şartlarını ve bir  Müslümanın nasıl yaşaması gerektiğini   uygulamalı olarak öğrendiler. Öğrencilerimiz saygılı,  hayata nasıl bakması gerektiğini bilen bireyler olarak  yetiştiler.

4-6 yaş eğitini Diyanet İşeri Başkanlığımızın  en önemli eğitimlerinden biridir. Çocuklarımız bu eğitimlerini aldılar . Kuran kurslarımıza katılan çocuklarımıza, velilerimize, eğitmenlerimize, İlçe Müftümüz ve Kaymakamımız Nazım Madenoğlu’na desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Etkinlik öğrencilerin hazırlamış olduğu Namaz duaları, 32 farz ve İslamın Şartlarına yönelik hazırlanan mini çaışmalarla devam etti.

Öğrencilerin yaşlarına rağmen göstermiş oldukları performans ayakta alkışlanırken öüğrencileribde oldukça heyecanlı oldukları dikkatlerden kaçmadı.

Yorumlar