Mezuniyet sevinci...

15 Haziran 2019 Cumartesi 11:12

Mezuniyet sevinci...

Mezuniyet sevinci...

Karadeniz Ereğli Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz Ortaokulu 2018-2019 yılı mezunları, düzenlenen muhteşem mezuniyet töreninde keplerini fırlatarak eğitim yaşamlarında yeni bir aşamaya adım attılar. Törenle, sekizinci sınıfı tamamlayan beş şubeden 165 öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı.

Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen mezuniyet törenine İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sedat Akdeniz, Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz Ortaokulu Müdürü Fuat Yılmaz, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve mezun olan öğrencilerin aileleri katıldı.

Mezuniyet töreninde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı okunmasının ardından okulun kurucuları, hayırsever eğitim sevdalıları Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz için hazırlanan video gösterisi gerçekleştirildi.

OKUL MÜDÜRÜ YILMAZ’DAN ÖĞÜTLER Okul Müdürü Fuat Yılmaz, törende yaptığı konuşmada öğrenci velileri, yakınları ve öğrencileri tebrik ettiğini ifade etti.

Okulu yaptıran ve sürekli olarak ihtiyaçlarını karşılayan Hayırsever Eğitim Gönüllüleri Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz’a da teşekkür eden Yılmaz öğretmenlere hitaben “Biz ki öğrencilerimizin başarılı olmasını en az annesi babası kadar isteriz. Bir çocuğun başarısını kıskanmayacak üç kişiden biriyiz,  Annesi, babası ve öğretmeni, çocuğun her zaman kendisinden daha iyi bir yerde olmasını ister. Başka bir meslekte bu anlayışı göremezsiniz, Bu anlamda bir anne ve baba şefkatiyle kucaklayıp, erdem ve bilgi ile donattığımız bir nesli uğurluyoruz. Sekiz yıldır çocuklarımız için en iyisini yaptınız. Onlara yapmış olduğunuz rehberlik ve gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ediyorum” dedi.

Yılmaz, velilere hitaben de “Bizlere emanet olarak aldığımız değerli evlatlarınızı bir ebeveyn olarak bütün idarecilerim, öğretmenlerim  ve personelimizle hizmet ederek, onların geleceğe umutla bakan, ne istediğini bilen, aklı vicdanı hür, cesaretle hareket edebilen, bilgili, görgülü,  sevgi dolu bireyler olarak sizlere büyük bir mutluluk ve heyecan içinde tekrar takdim ediyoruz. İçinizde çocuklarınızın istikballeriyle ilgili bir endişeniz olmasın. Onlar bugüne kadar yaptıklarıyla bizim her zaman takdirimizi kazandılar. Bizler her zaman ve her şartta onların yanındayız” dedi.

Okul Müdürü Yılmaz, öğrencilere hitaben ise şunları söyledi:

“İyi insan olmak, kalbi tertemiz olan sizler için çok zor olmayacaktır. Çalışmanın, alın teriyle ekmeğinizi kazanmanın en iyi şey olduğunu sakın unutmayın. Yaptığınız işi en iyi şekilde yapmaya çalışın. Anne ve babanıza hürmette kusur etmeyin.  Vatanına, milletine, devletine bağlı, asil bir insan olmanız bizi daima gururlandıracaktır. Hepinizi çok sevdiğimizi hiç unutmayın. Başarı ve mutluluk haberleriniz bizi daima gururlandıracaktır. Yolunuz her daim açık olsun, sağlık ve mutlulukla kalın.”

Program çerçevesinde Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz’un mezuniyet töreni için hazırladıkları ve Nurdan Oğuz’un seslendirdiği mesaj okundu.

Okul öğretmenlerinden Nesibe Bozyeri, tüm öğretmenler adına yaptığı konuşmada, öğrencilere hitaben, “Sizlere rehber olabildiysek, destekleyebildiysek ne mutlu bize, yolunuz ve bahtınız açık olsun” dedi.

MUHTEŞEM KONSER…

Program çerçevesinde, Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz Ortaokulu öğrencilerinden kurulu orkestra ve konser beraber ve solo şarkılar seslendirdi. 

Müzik Öğretmeni Fatih Akar yönetiminde Türk Halk Müziği’nden örnekler  sunulan konserde, okulun rehber örneklerinden Ümit Sağlam da bir şarkı seslendirdi.  On kadar türkünün seslendirildiği konser, izleyicilerin alkışlarla tempo tuttuğu “Memleketim” şarkısı ile sona erdi.

DERECEYE GİRENLER…

Program çerçevesinde, 8. Sınıf öğrencileri Türk bayrağı ve okul flamasını gelecek sene yerlerini alacak 7. Sınıf öğrencilerine teslim etti.

Törende okulu ilk üç derecede tamamlayan öğrencilere plaketleri Milli Eğitim Şube Müdürü Sedat Akdeniz tarafından takdim edildi.  Bu dönem okulda ilk üç dereceyi sırasıyla 8E sınıfından Nisanur Likoğlu, 8B sınıfından Yağmur Karakaya ve 8A sınıfından Canan Karataş aldı.  Dereceye giren öğrenciler Okul Aile Birliği Başkanı Emine Karataş da okul aile birliği adına armağanlar verdi, Fen Lisesi Müdürü Alaattin Pekdemir, öğrencilere çiçek takdim etti.

Ödül töreninin ardından okul birincisi Nisanur Likoğlu okul yaş kütüğüne plaket çaktı.  Nisanur Likoğlu, öğrenciler adına yaptığı konuşmada arkadaşlarına veda ederken, öğretmenleri ve ailesine teşekkür etti.

EĞİTİM KADROSUNA PLAKET

Program çerçevesinde şubelerin rehber öğretmenleri, sınıf anneleri, okul aile birliği üyelerine plaketleri ilçedeki çeşitli okulların müdürleri tarafından takdim edildi. 

Törende 5 şubede eğitim gören mezun öğrencilerin dört yıllık eğitim yaşamları boyunca yaşadıklarından enstantaneler sunan slayt gösterisi gerçekleştirildi.

Tören, mezun öğrencilere rehber öğretmenleri tarafından diplomalarının takdiminin ardından, öğrencilerin cep telefonlarının ışıkları eşliğinde okul marşını seslendirmeleri ve kep fırlatmaları ile sona erdi.

Tören kapsamında Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz Ortaokulu’nda 8. Sınıfta beş şubede eğitim gören toplam 165 öğrenci mezun oldu.

Yorumlar