Metin Ercan Avusturalya’da!..

12 Haziran 2019 Çarşamba 13:28

Metin Ercan Avusturalya’da!..

Metin Ercan Avusturalya’da!..

Zonguldak’ın Ereğli İlçesindeki, Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Metin Ercan’ın, Avustralya’nın Başkenti Sydney’e gittiği bildirildi.

Sendikanın resmi internet sitesinde yer alan habere göre Ercan, "Industri ALL Global Union" (Tüm Global Endüstri Birliği) tarafından, 11-14 Haziran tarihleri arasında düzenlenen "Ana Metaller İdare Komitesi Toplantısı"na, Türk Metal Delegasyonu olarak Türk Metal Sendikası Genel Sekreteri Avukat Taliphan Kıymaz ile birlikte katıldı.

140'tan fazla ülkede 50 milyonunun üzerinde çalışanı temsil eden küresel sendika "Industri ALL Global Union"ın toplantısında Türkiye ve Erdemir'deki çalışma hayatına dair bilgiler aktaran Ercan, Dünya çelik sektöründeki sorunları 14 ülkeden 40 katılımcıyla paylaştı.

Ercan, söz konusu birliğe üyelikleri konusunda, Türk Metal Lideri Pevrul Kavlak'ın, üstün uğraşıları olduğunu hatırlatarak, şunları kaydetti:

“Türk Emek Hareketi ve sendikamız için önemli kazanımlar sağlayacak olan bu üyeliğin onaylanması sürecinde bizlerden desteğini esirgemeyen başta Sayın Genel Başkanımız Kavlak’a, tüm emek dostlarına ve Industri ALL Global Union Genel Sekreter Yardımcısı Kemal Özkan'na yürekten teşekkür ediyoruz.”

Yorumlar