Matematikte Şenlik Var

10 Mayıs 2017 Çarşamba 20:50

Matematikte Şenlik Var

Matematikte Şenlik Var

Zonguldak Bülent Ecevit üniversitesi ilköğretim matematik öğretmenliği 3. Sınıf  öğrencileri hazırladıkları 'Matematik Sizsiniz' projesi ile minik kardeşlerine matematiği sevdirmeye çalıştı.

Zonguldak Bülent Ecevit üniversitesi ilköğretim matematik öğretmenliği 3. Sınıf  öğrencilerinden Betül Arıcıoğlu, Bilge Gündüz , Duygu uyguralp , Eda Erdağı , Esra Elieyi , Merve Birlik , Şükriye Açık , Zeynep İlhan  , Yrd. Dç. Doktor  Mutlu Pişkin Tunç koordinatörlüğünde , Topluma Hizmet uygulamaları dersi kapsamında " MATEMATİK SİZSİNİZ" projesi düzenledi.

Proje ile matematiğin hayatın içinde  yer aldığını ve eğlenceli yanlarını göstermeyi, matematik öğretimini eğlenceli hale getirmeyi amaçlayan grup,  Ereğli'nin subaşı köyünde bulunan  Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ortaokulunda etkinliklerini gerçekleştirdi.

Proje içinde birçok etkinlik ve oyunlar  yer aldı. Öğrenciler matematiğin hayattaki yerini öğrenirken , Türk matematikçileri de eğlenceli videolarla tanıdı. Mini zeka soruları ile hediyeler kazandı. Okulun bahçesinde kurulan stantlarda ise matematik materyalleri ile eğlenceli yanını keşfettiler. Parmak boya ile günün hatırası bir tablo oluşturdular. Projede en çok dikkat çeken bölüm ise Survivor parkuru oldu. İki kişinin yarıştığı parkurun bölümlerinde yer alan sayıların katlarına basarak ilerleme ,balon patlatma ip atlama 4 işlem yaparak basket atma ve Tangram oluşturarak en kısa sürede tamamlayan ilk 3'e hediyeler verildi . Proje grubu öğrenciler kadar kendilerinin de çok eğlendiğini ve proje amaçlarına  ulaştıkları için mutluluklarını belirttiler. Süleyman Demirel ortaokulu müdürü ve matematik öğretmenleri projeyi çok beğendiklerini ve öğrencilerden çok güzel dönütler aldıklarını belirterek proje grubuna teşekkürlerini iletti.

Yorumlar