Mahkeme 3 kişiyi tutukladı

23 Aralık 2016 Cuma 11:54

Mahkeme 3 kişiyi tutukladı

Mahkeme 3 kişiyi tutukladı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Yunuslu Köyünde hırsızlık olayına karıştıkları iddiası ile göz altına alınan ve adliyeye çıkarılan 4 kişinden üçü mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İlçeye bağlı Yunuslu köyünde geçtiğimiz gece meydana gelen hırsızlık olayı sonrasında konu ile ilgili olarak çalışma başlatan Jandarma ekipleri, köyde ki bir eve ait güvenlik kamerası başta olmak üzere güzergah boyunca ev ve iş yerlerinde ki diğer güvenlik kameraları inceleyerek şahısların kullandığı araca ulaşmış, daha sonra da hırsızlık zanlılarını tespit etmişti. Y.Y, U.Ç, E.K ve Ş.Y,  isimli zanlıların evlerine eş zamanlı baskın yapan Jandarma ekipleri evlerde yaptıkları aramada 2 av tüfeği, 2 tabanca, 102 av tüfeği mermisi, 100 karton sigara, 50 şişe viski, çeşitli miktarlarda yiyecek ve içecek malzemesi ele geçirmişti. Jandarma ekipleri, İlçe emniyet müdürlüğü ekipleri ile yaptığı koordineli çalışma sonrasında 11 faili meçhul dosya da aydınlatılmıştı.

Zanlılar Jandarma karakolunda alınan ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilmişti. Savcılık tarafından ifadeleri alınan Y.Y, U.Ç, E.K ve Ş.Y, tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edildi. Mahkeme Y.Y, U.Ç, ve Ş.Y nin tutuklanmasına karar verirken E.K ise serbest bırakıldı. Doktor raporları alınan 3 kişi daha sonra Beycuma kapalı cezaevine gönderildi.

Yorumlar