MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ!...

Sinan KABATEPE

12 Eylül 2019 Perşembe 19:05

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ!...

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ!...

Uzun zamandır kulağıma çok acayip söylemler ve duyumlar geliyor. Milli Eğitim Müdürlüğü’nde oluştuğu iddia edilen bir kumpas, ihanet ve iftira çetesinin iş başında olduğu ifade ediliyor.

İddiaya göre Bu sistem, bu yapı nasıl çalışıyor? Bazı Müdürlerin yerinin değişmesi için düğmeye basıldığında neler yapılıyor?

Milli eğitim müdürlüğü içinde olduğu iddia edilen grubun müdür atamalarında istedikleri isimlerin atanmaması durumunda dışarıya algı ile mevcut müdürün yıpratılması için mekanizmayı çalıştırıyor. Söylemler iddialar iftiralar ile başlatılan dedikodu mekanizması, koltukta oturan müdürün görevinden ayrılmasına kadar gidiyor.

Milli Eğitim Müdürlüğü basit bir yer değildir. Eğitim hele hele hiç basite alınacak bir konu değildir. Gelen birçok bilgi var. Ancak bunları açıklamanın şimdi zamanı değil. Herkes oturduğu koltuğun hakkını dedikodu, iftira ile değil, yaptığı proje, girişim ve ileriye dönük vizyon sahibi işlere imza atarak yapmalı. O onu demiş bu bunu demiş, şu şunla gezmiş, miş de miş. Bu boş entrikaları bırakıp, işinize odaklanın.

İnsanların gururu ve haysiyeti ile oynamaktan da vaz geçin. Söylentiler iddialar. Şimdilik isimleri vermiyorum. Bugüne kadar her ne hikmetse bir çok meslektaşım okul müdürleri ile ilgili yayınlar yaptı. Ama kimse Milli Eğitim Müdürlüğü içerisinde ki bu yapılanmadan bahsetmedi.

Bu Milli Eğitim Müdürlüğü’nde ki isimler bir an önce kendine gelmeli. Yapılan soruşturamaya ilişkin belgelerin nasıl dışarıya çıktığı da ayrı bir merak konusu oldu. Kurumun NAMUSU Olarak adlandırılan belgelerin nasıl ve ne şekilde birilerine ulaştırıldığını da elbet biliyoruz.

İŞİNİZİ YAPJN DEĞERLİ İNSANLAR. SADECE İŞİNİZİ YAPIN. SİZ İŞİNİZİ DÜZGÜN VE DOĞRU YAPARSANIZ ELBETTE Kİ MÜKÂFATINI DA ALIRSINIZ…

Biraz bekleyelim. Biraz de dinleyelim. Bakalım ilerleyen günlerde neler olacak, ilerleyen günler neleri getirecek…

 

Yorumlar