Konferansa davetlisiniz…

7 Ocak 2018 Pazar 16:41

Konferansa davetlisiniz…

Konferansa davetlisiniz…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Üstün Nesil Koleji tarafından düzenlenen konferansa Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nde öğretim üyesi Üstün Dökmen’in katılacağı bildirildi.

Üstün Nesil Kolejinden yapılan açıklamada 15 Ocak Pazartesi Saat 19.00’ da Anadolu Otel’de Eğitimci Psikolog Üstün Dökmen tarafından ‘Okumak Okutmak, Yaşamak Yaşatmak’ konulu düzenlenecek olan konferansa Ereğli ve bölge halkı davet edildi.

ÜSTÜN DÖKMEN KİMDİR

1954 yılında İstanbul'da doğdu. Türk akademisyen, psikolog, yazar ve televizyon programcısı. 1971 yılında Ankara'da Cumhuriyet Lisesi'ni bitirdi. Sosyal bilimlere ilgi duyuyordu, ancak öncelikle Hacettepe Üniversitesi Fizik Bölümü'ne kaydoldu. Üçüncü sınıfa gelince fiziğin kişiliğine uygun olmadığını fark etti. Yeniden üniversite sınavlarına girerek Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü'ne geçti. Bu bölümden mezun oldu ve aynı bölümde Uygulamalı Psikoloji (Klinik Psikoloji) alanında master yaptı. Psikolojik danışma ve rehberlik alanında 1986 yılında doktora, 1988 yılında doçentlik, 1995’te ise profesörlük derecesi aldı. Halen Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nde öğretim üyesidir. TRT'de Küçük Şeyler adlı bir programı hazırlıyor ve sunuyordu.

Kitapları

Sanatta ve Günlük Yaşamda İletişim Çatışmaları ve Empati

Yarına Kim Kalacak? Evrenle Uyumlaşma Sürecinde Varolmak, Gelişmek, Uzlaşmak

Küçük Şeyler, 2004. ISBN 9753223528.

Sosyometri ve Psikodrama

"Ladesci" 2005

"Küçük şeyler 2" 2006

Oyunları

Oyunlar-Otoyolda Piknik-Padişah 1 Hali Osman

Bir Yumurtanın Tarihçesi veya Bir Yumurta Pişirme Tarifi

Toplumsal Cinsiyet

Yağmurda Yangın

Selam

Komşu Köyün Delisi (tiyatro oyunu)

Ladesçi (Yaşamın Kerteriz Defterinden Bir Roman)

Yorumlar