Kaybeden Çakır, kazanan POSBIYIK oldu…

Sinan KABATEPE

1 Nisan 2019 Pazartesi 00:10

Kaybeden Çakır, kazanan POSBIYIK oldu…

Kaybeden Çakır, kazanan POSBIYIK oldu…

Ereğli’ de 31 Mart yerel seçimleri geldi. Çattı dedik.

Seçim sonuçlarına baktığımız da Halil Posbıyık en yakın rakibi olan Erol Şahin’e 10 bin oy fark atarak belediye başkanlığını kazandı.

Peki bu nasıl oldu?

Yalnız adam Erol Şahin, çıktığı yolda yanlış isimlerle ilerlemeye çalıştı. Ak Parti teşkilatı, Erol Şahin’ e destek için gelen Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Saadet Oruç Hanımefendinin çalıştığının üçte biri kadar çalışsaydı inanın sonuç çok daha farklı olurdu. Kazanamasa bile fark 10 bin olmazdı en azından. Bu seçimin kaybedilmesi için birileri elinden geleni yaptı. Bunları da bizler kadar sizler de çok iyi biliyorsunuz.

Erol Şahin tek başınaydı. Ne ilçe teşkilatı, ne kadın kolları ne de gençlik kolları adayı Erol Şahin’e destek vermediler. Düzenlenen konserde 31 meclis üyesini de görmek isterdik. Ama göremedik.

Erol Şahin kendi imkânları ile aldığı oyu hepimiz gördük. Yanlışların ardı arkası kesilmedi. İsimlerden görevlilere kadar hemen hemen her şey yanlıştı. O yanlışlardan dönüldü. Ama artık çok geçti.

Diğer yandan seçimin yenilgisini sakın ola ki Hüseyin Uysal'ın aday olmasına bağlamasınlar. Buna çocuk güler. BBP'nin aldığı oyu Ak Partinin oyuna ekleseniz, sadece oy farkı bin sayı düşer. 

EROL ŞAHİN tek başına aslanlar gibi savaş verdi. Bu seçimin kaybedeni Erol Şahin değil, Fatih Çakır oldu. Kazanan ise Efsane başkan Halil Posbıyık oldu.

Ben olsam bu durumda istifa ederdim. Genel merkez görevden almadan önce...

 ************************************

İyi Parti Belediye Başkan adayı Ali Kaya, yola çıkarken kendisinin 25 bin oy alarak belediye başkanlığını kazanacağını söylemişti. Bırakın 25 bin oyu, yüzde onunu alamadı. İYİ Parti’ de ne teşkilat kalmış, nede çalışacak adam. Görünen o ki Ali Kaya ve ekibinin aldığı 1200 oy bana göre Belediye Meclis üyesi adayları Firuz Yılmaz, Muhammet Başkan ve Bülent Taşdibek sayesinde almıştır. Bu da bir kenara yazılsın. Sinan Durdu’nun ise köylerde ki çabası asla ama asla görmezden gelinemez. Nedenini ise alına oylara bakıldığında mutlaka görülecektir…

Yorumlar
 • Cetoooo
  1 Nisan 2019 Pazartesi 18:59

  Gercekten erol şahinin kaybetme sebebi fatih cakir dir .teşkilat yenilenmelidir .fatih cakir başkanliktan alinmalı.

 • Nursel kuru
  1 Nisan 2019 Pazartesi 17:43

  Martin sonu bahar oldu belliydi saten efsane geri döndü benim babam

 • Efsane 67
  1 Nisan 2019 Pazartesi 00:24

  Ak parti de 20 nin üstünde aday çıkması sıkıntılı sürecin göstergesiydi en büyük yanlış uysal ile devam etmemeleriydi Halil pospıyığı özleyen halkın ekmeğine yağ sürdüler