Kara kışta evsiz kaldılar...

31 Aralık 2016 Cumartesi 18:26

Kara kışta evsiz kaldılar...

Kara kışta evsiz kaldılar...

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde bağlı Alacabük köyünde yaşayan Sorhan ailesi evlerinde çıkan yangın sonrasında kara kışta evsiz kaldılar.

Ereğli' ye bağlı Alacabük köyünde yaşayan Ali Osman ve Raif Sorhan’a ait evde geçtiğimiz gece sebebi belirlenemeyen bir nedenden dolayı çıkan yangın evi tamamen kullanılamaz hale getirdi. Yangını görerek yardıma koşan köy halkı kendi imkanları ile yangını söndürmeye kalksa da bunda başarılı olamadı. Haber verilen itfaiye ekipleri yaklaşık 45 dakika mesafede ki köye gelerek yangına müdahale etti. Söndürme çalışmasının ardından soğutma çalışması da tamamlandı. İki katlı ev tamamen yandı. Yangından tüm eşyalarını kaybeden ev halkı ise köylüler tarafından geçici olarak cami lojmanına yerleştirildi. Yangında hiçbir şeylerini kurtaramayan aileye ise köylüler yardım etmeye çalışıyor. Kdz. Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Çaylıoğlu ve Civar Köyleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği başkanı Fikri Kayacan ve Yönetim Kurulu Üyesi Muhittin Karabulut Sorhan ailesine geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Dernek Başkanı Kayacan, aileye bir miktar maddi, bir miktarda gıda yardımında bulunduklarını söylediği konuşmasında " Sorhan ailesi evlerinin yanmasından dolay çok mağdur oldular. Bizlerde Çaylıoğlu ve Civar Köyleri Yardımlaşma Derneği olarak yaralarına bir nebzede olsa merhem olmak istedik. Sorhan ailesine ayni ve nakdi yardımımız oldu. Bu ailemize bundan sonrada sahip çıkacağız ve yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Evleri yanan Sorhan ailesi hayırsever vatandaşlardan gelecek yardımları bekliyor.

Yorumlar