Kan bağışında duyarlıyız...

8 Ocak 2017 Pazar 13:23

Kan bağışında duyarlıyız...

Kan bağışında duyarlıyız...

 

Zonguldak Kızılay Kan Merkezi havaların soğuması nedeniyle azalan kan stoklarını takviye etmek için çalışmalarını hızlandırdı. Kan Merkezi ekiplerinin Karadeniz Ereğli’de düzenlediği kan bağışı kampanyasına ilgi yoğun oldu.

Türk Kızılayı, Zonguldak Kan Merkezi ekipleri, Kan Merkezi Doktorlarından Kubilay Demir koordinasyonuyla, Ereğli’de Alimolla camisi yanına getirdikleri kan bağışı otobüsü ile vatandaşlardan kan bağışı topladı.  Kan bağışlamak için gelen vatandaşlar, kayıt masasında ve kan bağışı bölümlerinde sıraya girmek durumunda kaldı.

Kızılay Kan Merkezi Doktoru Kubilay Demir, Ereğli’nin kan bağışı açısından bölgeye örnek olması gereken bir ilçe olduğunu söyledi.

Kış aylarında kan bağışlarının düştüğünü, bu nedenle havaların elverdiği günlerde kampanyalara hız verdiklerini belirten Demir şöyle konuştu: “Bilindiği gibi kan, üretilemeyen tek ilaçtır ve sürekli bir ihtiyaçtır.  Sağlık durumu uygun olan herkesin kan bağışlamak suretiyle ihtiyacı olanlara yaşam vermesini istiyoruz.  Bugün verdikleri kan, yarın kendilerine, bir yakınlarına lazım olabilir. 

Kızılay kan merkezi olarak biz de kan bağışlarını ihtiyaç duyulan sağlık kuruluşlarına ulaştırmak için aracı görevini üstleniyoruz. Bu kapsamda bugün Ereğli’de bir camimizin yanında kan bağışı almaya başladık. Şu an itibarıyla vatandaşlarımızın büyük ilgisi var. Ereğli zaten kan bağışı açısından en duyarlı vatandaşların yaşadığı bölgeler arasında yer alıyor. Gösterilen ilgiden ötürü tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum”

 

Yorumlar