Kalabalık salona sığmadı…

15 Ocak 2018 Pazartesi 20:35

Kalabalık salona sığmadı…

Kalabalık salona sığmadı…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Üstün Nesil Koleji tarafından konferans düzenlendi. Düzenlenen konferansa konuşmacı olarak Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nde öğretim üyesi Üstün Dökmen katıldı.

Ereğli Üstün Nesil Koleji tarafından Anadolu Otel’de Eğitimci Psikolog Üstün Dökmen tarafından ‘Okumak Okutmak, Yaşamak Yaşatmak’ konulu konferans düzenlendi. Yoğun katılımın gerçekleştiği konferansla ilgili olarak açıklamada bulunan Üstün Nesil Koleji Kurucu Ortağı ve Okul Müdürü Nilüfer Bostan Okuşluğ” Profesör Doktor Üstün dökmen bu akşam burada Okumak okutmak, Yaşamak ve yaşatmak hakkında aynı zaman da çocuklarla alakalı çocuk yönetimi, eş yönetimi, stres yönetimi gibi konularda konuşacak” dedi.

Okuşluğ konuşmasında “Profesör Doktor Üstün Dökmen konuyla alakalı çok ciddi ve güzel bir konferans yapıyor. Ereğli halkı ve öğretmenlerimizde, Milli eğitim camiamızda konferansa çok büyük ilgi gösterdi. Gelen ve katılan herkese teşekkür ediyoruz. Sayın Üstün Dökmen, hem espritüel hem de çok ciddi anlamda yaptırımlarda bulunuyor. Kendisine de çok teşekkür ediyoruz. Yoğun katılım içinde halkımıza teşekkür ediyoruz. Profesör Doktor Üstün dökmen bu akşam burada Okumak okutmak, Yaşamak ve yaşatmak hakkında aynı zaman da çocuklarla alakalı çocuk yönetimi, eş yönetimi, stres yönetimi gibi konularda konuşacak” dedi.

Üstün Nesil Koleji Kurucu Ortağı ve Okul Müdürü Nilüfer Bostan Okuşluğ’un konuşmasının ardından Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nde öğretim üyesi Üstün Dökmen, katılımcılarla buluştu.

ÜSTÜN DÖKMEN KİMDİR

1954 yılında İstanbul'da doğdu. Türk akademisyen, psikolog, yazar ve televizyon programcısı. 1971 yılında Ankara'da Cumhuriyet Lisesi'ni bitirdi. Sosyal bilimlere ilgi duyuyordu, ancak öncelikle Hacettepe Üniversitesi Fizik Bölümü'ne kaydoldu. Üçüncü sınıfa gelince fiziğin kişiliğine uygun olmadığını fark etti. Yeniden üniversite sınavlarına girerek Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü'ne geçti. Bu bölümden mezun oldu ve aynı bölümde Uygulamalı Psikoloji (Klinik Psikoloji) alanında master yaptı. Psikolojik danışma ve rehberlik alanında 1986 yılında doktora, 1988 yılında doçentlik, 1995’te ise profesörlük derecesi aldı. Halen Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nde öğretim üyesidir. TRT'de Küçük Şeyler adlı bir programı hazırlıyor ve sunuyordu.

Kitapları

Sanatta ve Günlük Yaşamda İletişim Çatışmaları ve Empati

Yarına Kim Kalacak? Evrenle Uyumlaşma Sürecinde Varolmak, Gelişmek, Uzlaşmak

Küçük Şeyler, 2004. ISBN 9753223528.

Sosyometri ve Psikodrama

"Ladesci" 2005

"Küçük şeyler 2" 2006

Oyunları

Oyunlar-Otoyolda Piknik-Padişah 1 Hali Osman

Bir Yumurtanın Tarihçesi veya Bir Yumurta Pişirme Tarifi

Toplumsal Cinsiyet

Yağmurda Yangın

Selam

Komşu Köyün Delisi (tiyatro oyunu)

Ladesçi (Yaşamın Kerteriz Defterinden Bir Roman)

Yorumlar