Jandarma ve polisten başarılı operasyon...

22 Aralık 2016 Perşembe 11:30

Jandarma ve polisten başarılı operasyon...

Jandarma ve polisten başarılı operasyon...

Zonguldak'ın Ereğli  ilçesinde Yunuslu köyünde iş yerinden hırsızlık yaptıkları iddiası ile 4 kişi Jandarma ekipleri tarafından göz altına alındı. İlçe emniyet müdürlüğü ile birlikte yapılan çalışma sonrasında zanlıların karıştığı faili meçhul 11 hırsızlık dosyası da aydınlatıldı.

Ereğli İlçe Jandarma komutanlığı ekipleri, dün akşam saatlerinde Yunuslu köyünde iş yerinde meydana gelen hırsızlık olayının ardından başlattıkları soruşturma kapsamında köydeki bir eve ve yol boyunca faaliyet gösteren iş yerlerinin güvenlik kameralarını da inceleyerek aynı gece 4 isme ulaştı. Yapılan araştırma sonucu Y.Y., U.Ç., E.K. ve Ş.Y. isimli zanlıları göz altına alan Jandarma ekipleri, zanlıların evinde yaptıkları aramada iş yerinden ve diğer yerlerden çalınan malzemeleri ele geçirdi. Evlerde yapılan aramalarda şahısların çaldıkları 2 adet tabanca, 2 adet av tüfeği, 2 adet viki el telsizi ile hırsızlık yapılan yerden çalındığı anlaşılan 100 karton sigara, 50 şişe içki, 20 kilogram çay , 1 adet diz üstü bilgisayar, 1 adet LCD monitör  ve  çok sayıda gıda ile elektronik malzeme ele geçirdi.

EMNİYET İLE BİRLİKTE HARKETE EDİLDİ, 11 FAİLİ MEÇHUL DOSYA ÇÖZÜLDÜ

Yakalanan zanlılar ifadeleri için İlçe Jandarma komutanlığına getirildi. Ele geçirilen malzemelerin incelenmesinin ardından İlçe emniyet müdürlüğü ile birlikte hareket eden Jandarma ekipleri, zanlıların daha önce karıştığı ve faili meçhul 11 hırsızlık dosyası da aydınlatıldı.

ZANLIALRIN HIRSIZLIK ANI GEVENLİK KAMERALARINA YANSIDI

Diğer yandan Zanlıların Yunuslu köyünde gerçekleştirdikleri hırsızlık olayı iş yerine ait güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde zanlıların çaldıkları malzemelerle hızlı bir şekilde uzaklaştığı görülüyor.

İlçe Jandarma komutanlığında ifadeleri alınan Y.Y., U.Ç., E.K. ve Ş.Y. adliyeye sevk edildi.

Yorumlar