İstifa mı edecek? Görevden mi alınacak?...

5 Nisan 2018 Perşembe 22:04

İstifa mı edecek? Görevden mi alınacak?...

İstifa mı edecek? Görevden mi alınacak?...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi İyi Parti teşkilatında son günlerde yaşanan sorunlar ilçede dilden dile dolaşmaya başladı. Dün parti binasında yapılan basın toplantısının ardından İl Başkanı Ragıp Bayraktar ile birlikte Bayraktar’a yakınlığı ile bilinen ilçe başkanları, partiden istifa edenlerin Ankara’ya gidişi, Asım Tazegül’ün görevden alınacağı yönünde yorumlara neden oldu. Bazı kesimler ise Asım Tazegül’ün onurlu bir davranış gösterip istifa etmesi gerektiğini iddia etti.

Ereğli İYİ parti teşkilatında 18 Şubat tarihinde yapılan kongrede başlayan çatlak her geçen gün daha da büyürken, gerek sosyal medya üzerinden gerekse de parti ye iletilen istifalarla sorunlar gün yüzüne çıkmaya başladı. Kamuoyunda İYİ Parti ilçe başkanı Asım Tazegül’ün kongreden sonra icraatları ile değil sürekli olarak yaşanan sorun ve sıkıntılarla gündeme geldiği ve yeni kurulan bir partide bu kadar sorunun yaşanmasının doğru olmadığına dikkat çekildi.

Sosyal medya ve partiye gelen dilekçelerle yaklaşık 23 yönetim kurulu üyesinin istifa etmesinin ardından İl Başkanı Ragıp Bayraktar’ın Ereğli’ ye gelmesi ve burada yapılan görüşmenin hemen ardından bugün sabah kendisine yakın ilçe başkanları ve partiden istifa edenlerle birlikte Ankara’ya gitmesi ‘Görevden aldıracak’ yorumlarına neden oldu. Asım Tazegül ve ekibinin görevden alınıp alınmayacağını Genel merkezin karar vermesi beklenirken, partiye yakın isimler ise bu kadaR DEMORALİZE olan Asım Tazegül’ün kendisinin istifa etmesi gerektiğini iddia ettiler. İyi Parti İl Başkanı Ragıp Bayraktar ve berbaerindeki heyetinAnkara'da Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın ile görüşen ekibin yarın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüşeceği öğrenildi.

Ankara’da ki görüşmenin ardından ortaya çıkacak tablo merakla bekleniyor.

Yorumlar