İlk MANŞET67 duyurmuştu… İŞTE O GÖRÜŞMENİN AYRINTILARI

19 Eylül 2018 Çarşamba 01:06

İlk MANŞET67 duyurmuştu… İŞTE O GÖRÜŞMENİN AYRINTILARI

İlk MANŞET67 duyurmuştu… İŞTE O GÖRÜŞMENİN AYRINTILARI

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi önceki dönem belediye başkanı Halil Posbıyık, Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmeyi Sosyal medya üzerinden anlattı.

Ereğli Belediyesi önceki dönem belediye başkanı Halil Pomsbıyık, Eşi Neriman Posbıyık ile birlikte CHP genel merkezine giderek partilerinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü. Görüşmede kendisini Kemal Kılıçdaroğlu’na kötülediklerini ve bunun sebebinin de adaylığık konusunda kesin kararlı olduğundan kaynaklı olduğunu ifade etti.

ÖNÜMÜ KESTİLER, FISILTI GAZETESİ DEVREYE GİRDİ…

Ereğli önceki dönem belediye başkanı Halil Posbıyık’ın Sevgi Barış Dostluk platformunda yaptığı açıklamasında “Ereğli eski dönem Belediye Başkanı Halil Posbıyık Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezinin çağrısı üzerine Ankara’da yanında eşi Neriman Posbıyık ve Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’la birlikte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla yaklaşık 1 saat süren bir görüşme gerçekleştirdiler. Görüşme sonrasi sosyal.medya ds açıklamalarda bulunan Halil Posbıyık CHP Genel Merkezinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’yla yaptıkları konuşmayla ilgili bilgi verdi. Posbıyık açıklamasında ; “Pazartesi günü CHP Genel Başkanlığı’ndan görüşmek üzere Ankara’ya çağırıldım. Hafta sonu ailemi ziyaret için gittiğim İstanbul’dan direkt olarak Ankara’ya geçtim. Pazartesi günü saat 18.00’da CHP Genel Merkezi Başkanlık makamında Genel Başkan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan yardımcısı Sayın Seyit Torun, ben ve eşim Neriman Posbıyık’la birlikte bir saatlik bir görüşme gerçekleştirdik.

Görüşmede; A - ) Karadeniz Ereğli’nin, köylerinin, beldelerinin, genel, ekonomik ve siyasi durumlarını,  B - ) Karadeniz Ereğli Belediyesi’nin CHP tarafından tekrar geri alınabilmesi için neler yapılması gerektiğini, C - ) 2014 Belediye seçimlerinin kaybedilmesinin nedenlerini, seçimlerde partiye aykırı çalışma yapanların kimler olduğunu, kimlerin partiye ihanet ettiğini, bu kişiler hakkında neden disiplin çalışması yapılmadığını, D - ) Karadeniz Ereğli’de gayri yasal yollardan Belediye Başkanlığını kullanan, AKP’ye yakın bazı zengin iş adamlarının CHP’de tezgahlar kurmaya çalıştığını, kendi aralarından bir kişiyi para gücü ve etkili insanları devreye sokarak aday çıkarıp Belediye üzerindeki etkinliklerini devam ettirmeye çalıştıklarını, E - ) CHP’de bu kişilerin Ak Partili iş adamlarının istediği bir ortam yaratmaya çalıştıklarını, maalesef bu kişilere bilerek veya bilmeyerek bir CHP ‘li milletvekili’nin de yardımcı olduğunu , F - ) Karadeniz Ereğli’de başta vekilimiz Ünal Demirtaş olmak üzere ilçe yönetim kurulunda görevli birkaç kişinin sürekli kamuoyuna ‘‘Halil Posbıyık’ı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kırmızı kalemle üzerini çizdiğini, Posbıyık’ın Genel Merkez tarafından yerel seçimlerde aday gösterilmeyeceğini’’ Fısıltı gazetesi ile yaymaya çalıştıklarını ve bu yöntemle CHP’ye çok büyük zarar verildiğini,  ( Bu bölümde bu sözlerim üzerine Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun çok sinirlendiler ve anlattıklarıma inanmak istemediler.) G-) Son dönemde ‘‘ Değişim’’ ’den yana oy kullandığımı, ancak bunu Genel Başkan ve Genel Merkez’e karşı değil Partiye Zonguldak Bölgesinde çok büyük zararlar veren Milletvekili Ünal Demirtaş’a olan tepkimden dolayı olduğunu,  H - ) Zonguldak İlçeleri,  beldeleri, Erdemir, STK’lar, Türk – Metal Sendikası gibi birçok konuları, I-) CHP Genel Merkezinin seçim takvimini açıklaması sonrası İlçe Başkanlığı’na müracaat ederek CHP Karadeniz Ereğli Belediye Başkanlığı’na adaylığımı koymaya kararlı olduğum konusunda,” görüşlerine yer verdi.

Posbıyık açıklamasının sonunda, “ Gerçekleştirdiğimiz toplantı oldukça verimli geçti. Zonguldak ve çevresinde CHP’nin yaklaşan yerel seçimler öncesinde başarılı olabilmesi için bu görüşmeleri önümüzdeki günlerde tekrarlayacağız” şeklinde gazetemize açıklamalarını sürdürdü. Görüşme sonrası Halil Posbıyık ve eşi Neriman Posbıyık Ereğli’ye döndüler. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Ereğli Belediyesi eski dönem Başkanı Halil Posbıyık’ın gerçekleştirdiği sıcak ve samimi görüşme Ereğli’de siyasi çevrelerce olumlu karşılandı"

 

Yorumlar
 • şenol yılmaz
  19 Eylül 2018 Çarşamba 23:45

  sevgi barış dostluk der kendi vekilini şikayet eder, meclis üyelerinin dükkanlarını mühürler işine gelmeyenleri çatır çatır işinden gücünden eder belediyeden atar,türk metalle kavga eder işçileri yürütür,anavatandan gelir chp ye geçer oradan demokrat partiden vekil adayı olur sonra gider işadamlarını akp ye yakın diye genel başkana şikayet eder. sonra sevgi barış dostluk..lafla peynir gemisi yürüseydi hiçbir fare aç kalmazdı.bu adamın yüzünü görmek artık bana işkence geliyor

 • yadigar
  19 Eylül 2018 Çarşamba 21:30

  kendine uymayan meclis üyelerinin çoluk çocuğunu işten atan dükkanlarını mühürleyen posbıyığın ereğliden belediye başkanı olması dahil düşünülemez.asla oy vermem,verdirmem.bu işler hırsla inatla olmuyor.önce çıkıp canını yaktığınız insanlardan özür dileyin.kılıçdaroğluna mektup yazacam bende

 • salih
  19 Eylül 2018 Çarşamba 21:23

  chp herhangibir parti üyesini dahi aday yapsa ereğlide seçimi kazancak.bunu posbıyıklarda görecek vazgeçilmez olmadılarını görecekler.daha akp seçim falan alamaz burada.erol çiviciyle seçim nasıl alınır posbıyıklarda görecek.erol çivicinin genel merkezde neler görüştüğünükonuştuğunu bilsen chp de bir gram şansınınolmadığını sende anlardın posbıyık.oda bende kalsın boşver.ama şunu kesin olarak biliyorum aday erol çivici

 • Ne Sevgisi Ne Barışı Ne Dostluğu
  19 Eylül 2018 Çarşamba 20:51

  CHP ni Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Çivici dir Ayrıca Bu resimde 2014 Yerel Seçimlerine Aitti

 • ereglili
  19 Eylül 2018 Çarşamba 13:28

  chp halil posbıyık tan başka aday gösterirse ereğliyi alamaz kdz eregliyi ereğli yapan sayın halil posbıyıktır

 • Murat yılmaz
  19 Eylül 2018 Çarşamba 07:26

  Tarih tekerrürden ibaret.kendi milletvekilini şikayet eden adamdan nasıl bir birleştirici liderlik beklenir ki.Genel Başkan Sayın Kılıçtaroğlu bunu düşünemeyecekmi sanki.Bitti artık Posbıyık,lütfen yeter artık.Bir chpli olarak ben dahil chp kanadından sizi tanıyan hiç kimse sizi istemezken,kim oy verir size allah aşkına.

 • Sevgibarışdostluk
  18 Eylül 2018 Salı 20:46

  Eski fotoğrafları paylaşıp algı operasyonu yaratmayın biz biliyoruz kimin kimlerle görüştgunu. Yalandan ibarettir bu görüşme.

 • İbrahim akış
  18 Eylül 2018 Salı 14:46

  Kazanmak amacsa adres beli Ereğli geçmişten pişman Alternatif posbiyik