Hiç biri belediyeyi eleştirmedi...

26 Ekim 2018 Cuma 18:08

Hiç biri belediyeyi eleştirmedi...

Hiç biri belediyeyi eleştirmedi...

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, CHP’den Belediye Başkan Aday Adayı Şerif Sertan Ocakcı, Ereğlimiz için, geleceğimiz için, bizden sonraki kuşaklara gelişmiş, modern, bir Ereğli bırakabilmek için Kent ve şehircilik konularındaki tecrübelerimizi paylaşabilmek için ben ve arkadaşlarım genç bir kadro olarak Belediye Başkanlığına ve Yönetimine talibiz” dedi.

Ocakcı, Süleyman Seba Sokak’taki Parti binası önünde hazırlattığı platformda partililere hitaben yaptığı konuşmada, İlçede doğup büyüdüğünü, üniversite eğitimi sonrası tekrar Ereğli’ye dönerek mesleğini sürdürmeye başladığını söyledi.Amaçlarının, ‘Yaşanabilir, bugünden daha güzel bir Ereğli yaratmak’ olduğunu belirten Ocakcı, şunları kaydetti:“Ülkenin ve memleketin geleceğini düşünen, bu güzel ülkeyi tüm bölgeleriyle daha yaşanabilir bir toprak yapabilmem için, Atatürk İlke ve İnkılaplarını ve Cumhuriyetin temel değerlerinden vazgeçmeden çalışan bizler, 2009 yerel idareler seçimlerine de aynı kararlılıkla hazırlanıyoruz.

“6 Aralık 201’de partilerimiz bana ilçe başkanlığı görevini verdi.  O tarihten bugüne kadar keyif, onur ve gururla bu görevi yerine getirdim. Ereğli Belediyesi’ne ve Ereğli halkına hizmet etmek için görevimden ayrıldım ve Ereğli Belediye Başkanlığına aday adayı oldum.

DİĞER ADAYLARDAN BEKLERDİM!

Mesleğim olan Yüksek Mimarlık ve uzmanlık alanım olan Kent yönetimleri konusunda bilgilerimizi, tecrübelerimizi paylaşmak için bu yola çıktık ve bu önceliğimizi Ereğli ve Ereğli halkı için kullanacağımızı söyledik. Elbette Ereğli belediye başkanı olma idealine ulaşmak için yıla çıkan benim gibi bir çok arkadaşımız, büyüğümüz var. Fakat diğer adaylardan bugüne kadar eleştire, belediyeyi yerden yere vuran cümleler beklerdim, olmadı. Olsun, onların eksiğini biz tamamlarız.

PARTİLERİNDEN 10 ADAY ÇIKTI

4,5 yıldan beri bu kenti o kadar kötü yönetiyorlar ki, kendi partileri bile karşısına 10 tane aday çıkardı. Bizim muhalefet etmemize bile gerek kalmadan, karşısında  10 tane adayları var. Bu neyi gösteriyor? Başarısız olduklarını gösteriyor. Bunu biz değil, 10 adayla kendileri ifade ediyorlar. Ereğlimiz için, geleceğimiz için, bizden sonraki kuşaklara gelişmiş, modern, bir Ereğli bırakabilmek için Kent ve şehircilik konularındaki tecrübelerimizi paylaşabilmek için ben ve arkadaşlarım genç bir kadro olarak Belediye Başkanlığına ve Yönetimine talibiz.”

PARTİMİN ADAYI ARKASINDA YÜRÜRÜM

Konuşmasının ilerleyen bölümlerinde, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ı kast ederek eleştirilerini sıralayan, yapılan/yapılmayan hizmet ve yatırımlardan bahseden Ocakcı, aday gösterilmemesi halinde ise partisinin göstereceği adayın arkasında sokağa inerek tüm gücüyle çalışacağı sözünü verdi.

Yorumlar