Her şeyin doğalını kendileri yapıyorlar…

5 Aralık 2018 Çarşamba 16:57

Her şeyin doğalını kendileri yapıyorlar…

Her şeyin doğalını kendileri yapıyorlar…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Bütünsel Yaşam Danışmanı Şebnem Yıldırım tarafından kadınlara doğal günlük kullanılan çamaşır ve bulaşık deterjanı ile katkısız doğal çikolata ve diğer malzemelerin yapımını öğretiyor.

Kahverengi kafe de gerçekleştirilen eğitim semineri sonrasında gazetecilere açıklamada bulunan Bütünsel Yaşam Danışmanı Şebnem Yıldırım “10 yıldır doğal yaşamla ilgili her türlü tecrübeyi edindim. Şimdi de bulunduğum yerde bayanlarla doğal yaşamı anlatan ve bu geçimi sağlayan atölye çalışmaları düzenliyorum. Bursa’da, İstanbul’da ve Ereğli’de çalışmalarım devam ediyor. Burada şu anda evlerimiz için doğal bulaşık deterjanı ve bulaşık makinesi toz deterjanı üretiyoruz. Çamaşır deterjanı üreteceğiz biraz sonra, sırayla evimizde kullandığımız günlük deterjanlarla ilgili üretimler yapıyoruz. Kullandığımız bütün malzemeler doğal mesela ne kullanıyoruz; çamaşır sodası kullanıyoruz, karbonat kullanıyoruz, borax kullanıyoruz, limon tuzu ve ev yapımı sirke kullanıyoruz ve aynı zamanda zeytinyağlı doğal sabun kullanıyoruz. Bütün evdeki temizlik ihtiyacımızı bu ürünlerle, bu ham maddelerle sağlayabiliyoruz. Yiyecek konusunda da şöyle mesela şekersiz ürünlerle ilgili şekersiz atıştırmalıklarla ilgili atölye çalışmaları yapıyorum. Doğal çikolata atölyesi düzenliyoruz. Şu anda büyük bir çoğunluğun problem olarak yaşadığı glüten in toleransına yönelik alternatiflerini geliştiriyoruz. Aynı zamanda kişisel bakım ürünleri de yapıyoruz. Yine tamamen doğal malzemelerden aromatik yağlardan kakao yağından, Hindistan cevizi yağından ve zeytinyağından faydalanıyoruz. Böylece kanser olma riskimizi ortadan kaldırmış oluyoruz. Hem de doğaya ve kendimize zarar vermemiş oluyoruz. İnstagram adresim var oradan ulaşabilirler “Bütünsel Yaşam Atölyesi” olarak adresime ulaşabilirler. Telefon:0553 752 0771 no’lu telefondan da ulaşabilirler” dedi.

Seminere katılan kursiyerler günün anlam ve önemine binayen Bütünsel Yaşam Danışmanı Şebnem Yıldırım’ a hediye takdim etti.

Yorumlar