Hem öğreniyor, hem de öğretiyor…

21 Mayıs 2020 Perşembe 10:13

Hem öğreniyor, hem de öğretiyor…

Hem öğreniyor, hem de öğretiyor…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaşayan, Gastronomi ve Mutfak Sanatları son sınıf öğrencisi Seda Üstündağ, kurduğu YOUTUBE kanalında leziz yemek tariflerini abonelerine ulaştırıyor. Üstündağ “Yemeklerimi yaparken hem öğreniyor hem de öğretiyorum. Bu tariflerle yemek yapamayan kalmayacak” dedi.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları son sınıf öğrencisi Seda Üstündağ, yemek yapmayı seven, yemek yapmayı öğrenmek isteyenler için kurduğu ALL FROM KİTCHEN https://www.youtube.com/channel/UC06pXGij4Ovu_cmtycK08pQ adresind eki YOUTUBE kanalından sesleniyor.

Daha önce sosyal medya üzerinden yaptığı anketlerde gelen istekleri değerlendiren ve kısa süre önce de kanalını kuran Üstündağ “Yemeklerimi yaparken hem öğreniyor hem de öğretiyorum. Bu tariflerle yemek yapamayan kalmayacak” dedi.

Basit ve sağlıklı yemekler üzerine çalışma yaptığını dile getiren Seda Üstündağ “Ben öncelikle İnstagram üzerinden bir sayfa ile başladım. Orada yaptığım yemekleri paylaşıyordum. Daha sonra yakın çevrem bana ‘Neden Youtube’de bir şeyler yapmıyorsun’ dediler. Bu uyarı üzerine Youtube’ye başlamış oldum. Öncelikle İnstagram üzerinden anketler yapıyorum. Araştırmalar yapıyorum. Daha çok püf noktası olan tarifleri seçmeye çalışıyorum. Zordur dediğimiz ama kolay olan yemekleri yapmaya çalışıyorum. Şu anda yaptığım anketlere herkes katılıyor. Anket üzerinde gelen sonuçların ortalamasına göre video çekiyorum. Youtube kanalıma yüklüyorum” dedi.

Yaptığı yemeklerin herkes tarafından rahatlıkla yapılabileceğini dile getiren Üstündağ“Daha geçen gün bir pilav videosu çektim. Hiç bilmeyen, arpa şehriyenin bile ne olduğunu bilmeyen bir insanın bile yapabileceği bir video oldu. Ama bunun dışında teknik içerikler içeren videolar da çekmeyi düşünüyorum. Herkes her şeyi bulabilsin istiyorum. Sebze yemeği, ızgara, tatlılar. Her şey olsun istiyorum. Bir tarifi yaparken öncelikle sessiz izliyorum. İzlediğim videolarda kendime göre yöntemler bulmaya çalışıyorum. Değişik tarzları denedikçe görüyor ve kendimi de geliştiriyorum”

Yaptığı bu çalışma ile okulda öğrendiği bilgilerin üzerine katarak hem kendisinin öğrendiğini hem de izleyenlere öğrettiğini kaydeden Seda Üstündağ “Öncelikle YOUTUBE kanalıma abone olmalarını istiyorum. Videoları beğenmelerini isterim. Videoları hiçbir anını atlamadan izlemelerini istiyorum. Çünkü sadece yemek anlatıp geçmiyoruz. Arada gülüp eğlendiğimiz anlar da oluyor. Ben 4 yıl boyunca aldığım eğitimin üzerine katarak sizlere hem kendim hem de sizlere öğretiyorum. Müzik ve mutfakta asla öğrenmenin sonunun olmadığını düşünüyorum” dedi.

Yorumlar
 • Tarifler harika ellerine emegine saglık başarılar
  1 Haziran 2020 Pazartesi 11:41

  Tariflerin harika ellerine emegine saglık başarlar

 • Mehmet Selim Şişli
  25 Mayıs 2020 Pazartesi 15:13

  Çok güzel yemekler bohçalar kurabiyeler yaptığın için seni tebrik ederim..çok beğendiğini solemek istedim.

 • Coşkun çiftçi
  21 Mayıs 2020 Perşembe 12:03

  Güzel kızımızın yolu açık olsun inşallah,tarifleri pratik şimdiden afiyetler olsun,emeklerine sağlık...

 • Müyesser demır
  21 Mayıs 2020 Perşembe 10:35

  Yutuptan takıp edıyorum mükemmel tarifler verıyor ellerine sağlık gençler atik pratik takip etmeye devammmm