Hayal ettiler… Projelerini hayata geçirdiler….

10 Aralık 2018 Pazartesi 12:31

Hayal ettiler… Projelerini hayata geçirdiler….

Hayal ettiler… Projelerini hayata geçirdiler….

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi İzmirlioğlu İlkokulu öğrencileri, hayal ettikleri robotları hayata geçirdi. Öğrencilerin emekleri ile hazırlanan robotlar okul binasında görücüye çıkarıldı.

Ereğli İzmirlioğlu ilkokulunda öğrenim gören 4/G sınıfı öğrencileri ‘4/G Kalitesindeki Robotlar’ isimli proje kapsamında hayalini kurdukları robotları hayata geçirdi. Sene başında yapımına başlanan robotlar bugün itibari ile görücüye çıktı. Okul binasında sergilenen robotlar büyük ilgi gördü. Öğrenciler yaptıkları robotların özelliklerini yaşadıkları heyecan ile aktarmaya çalıştı.

‘4/G Kalitesindeki Robotlar’ projesi hakkında açıklamada bulunan 4/G sınıfı öğretmeni Sevda Mert, öğrencilerinin hayal ettikleri robotları yaptıklarını ve bunu yaparken de büyük heyecan yaşadıklarını kaydetti. Sevda Mert konuşmasında “Çocuklarımıza hayal etmelerini sağlamak için bu projeyi başlattık. Çocuklarımızdan iki isteğimiz vardı. Birincisi elektrik ile çalışmaları diğeri ise bir işlevi olmasıydı. Yaz tatili boyunca hayal ettiler. Bu senenin başında bunu gerçekleştirdik. Çocuklarımız çok heyecanlandı. Robotlarını geliştirme anlamında yeni proje çalışmalarına da başladılar. Amacımız gerçekleşti” dedi. 

Yorumlar