HAYALLERİM ÇOK BÜYÜK…

28 Ekim 2018 Pazar 13:11

HAYALLERİM ÇOK BÜYÜK…

HAYALLERİM ÇOK BÜYÜK…

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, CHP’den Belediye Başkan Aday Adayı Buket Müftüoğlu, “Hayallerim çok büyük. Hayaller kurumak için var, kurulan hayallerin gerçekleştiğini ve mucizeleri gördüm” dedi.

Müftüoğlu, Yalı Caddesi’ndeki Otto Ereğli Kafe’de düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında yaptığı konuşmada, yaşamından ve 26 yıldır Genel Müdürlüğünü yürüttüğü iş dünyasından bahsetti.

Ülke genelinde yürüttüğü işine bağlı olarak, şehirciliği çok iyi bildiğini savunan Müftüoğlu, “benim işim aslında yerel, halka daha çok yakın temas kurmak, iç içe olmak ve kısa sonuçlar almaktır. Bugünün konjonktüründe Ankara’da görev yapsaydım, her halde 2 günde bir kaçarak Ereğli’ye geliyor olurdum. Komisyonlarda bulanırdım, çalışamazdım” diye konuştu.

VEFA YAŞAMDAKİ ŞİARIM

İstanbul’da kurduğu Promar’ın 25 yıldır Genel Müdürlüğünü sürdürdüğünü, bünyesindeki daimi ve geçici kadro çalışanları ile iç içe yaşadığını anlatan Buket Müftüoğlu, şunları söyledi:

Vefa, benim bu yaşamdaki şiarım, 26 yıldır yürüttüğüm şirketim, Devlet ve piyasalara bir kuruş borcu olmayan, hiçbir şaibeye bulaşmamış bir şirkettir.

İSTANBUL’DA KAZANIYOR, EREĞLİ’DE YAŞIYORUM

Şirketimin kurulu olduğu İstanbul’da yaşıyor olmam konusunda zaman zaman eleştiriler alıyorum. Evet ben İstanbul’da para kazanıyorum. Ülke genelinde iş yapıyorum, işim gereği Türkiye’ye dolaşıyorum, yılda 2 kez yurt dışı bağlantılı iş yapıyorum. Ama beni eleştirenlerin kaçırdığı küçücük bir yer var. Ben, çalışmadığım, para kazanmadığım üç günlük kısa tatiller dahil hayatımın 25 senesinde, Cuma günü Ereğli’ye geliyorum, Cumartesi-pazar tatilimi bu kentet yaşıyorum, alışverişimi bu kentte yapıyorum. Dostluklarım arkadaşlıklarım burada, bayramlarımı burada geçiriyorum.

BURADA KAZANIP, ŞEHİR DIŞINDA YAŞAYANLAR

Hiç kimseyi kötüleyip, kıyaslayarak bir açıklama yapmak istemiyorum; her şeyi ve herkesi olduğu haliyle çok seviyorum. Ama küçücük bir hatırlatma yapmak istiyorum. Ereğli’de çalışıp, bu kentin bir takım açmazlarından nefret edip, sürekli şehri ve içinde yaşayanları kötüleyip, sürekli herkesin birbiriyle ilgili dedikodu yapmasının arasında sıkışmış, Cuma günü bunalıp, büyük şehirlere giderek yiyip, içip, eğlenip, gezerek, pazartesi sabahı yine hiç kimseyi görmeden işine dalan insanlar var. Benim bu insanlardan farkım, ben özel, kıymetli zamanlarımı, bayram ve tatillerimi, dostluk, eğlence ve akrabalık, sevgi beslenmelerini yaşacağım zamanlarımı bu şehre geçiriyorum, Şayet bu hayat çizgim olmasaydı, bugün geldiği tecrübeye, bilgi birikimime, bugünkü ‘network’uma, bugünkü bağlantıma çok zor gelirdim.

BİT’LER KURACAĞIM

Bütün bilgimi, biriktirdiğim bütün dostlukları, bütün bağlantılarımı Karadeniz Ereğli Belediyesi için kullanmaya hazırım. Bayramlarda, seyranlarda özel günlerde açılışlarda, basın Allah kısmet eder de biz alırsak, Belediye İktisadi Teşebbüsleri (BİT) kuracağız, Ereğli limanını da Rusya’ya açacağız. Bu konuda eski Fenerbahçe Başkanlarından Ali Şen ile görüştüm, kendisinden Rus Lideri Putin’den randevu alması talebimde bulundum. Rusya’yı Ereğli Limanı’na bağlamak istediğimi söyledim. Hayallerim çok büyük. Hayaller kurumak için var, kurulan hayallerin gerçekleştiğini ve mucizeleri gördüm.

BAŞKA BİR HAYATIMIZ OLACAK

Hedef koyup, yapamayacağım, sonuca gidemeyeceğim hiçbir şey yok. Hayırlıysa, belediye başkanı olursam bambaşka bir hayatımız olacak. Dünya Ereğli’yi, Ereğli’deki huzuru, kardeşliği, girişimcilik ruhuyla dünya ile entegre olmuş, kendi ekonomisini yaratmış bir şehri konuşuyor olacak. Ben, sonuç odaklı halimde Karadeniz Ereğli’de Belediye Başkanlığını hem mesleğimden, hem işimin beni getirdiği noktadan hem de yapımdan dolayı iyi yaparım diye düşündüğüm için aday adayı oldum. Ben kaderciyim. Allah’a, yazdıklarına, kadere yüzde 100 inanan bir karakterim. Soyadım Müftüoğlu, gerçekten bunun hakkını verecek kadar inançlı bir insanım. Benim için, Ereğli için, sizler için ne hayırlıysa, -belki şu anda göremiyoruz ama- ileride en hayırlısını yaşadığımızı hepimiz kabul edeceğiz.

BASINA EKONOMİK KATKI

Konuşmasında, toplantıya katılan basın mensuplarından isim isim bahseden ve diyaloglarını anlatan Müftüoğlu, belediye başkanı olması durumunda kadın gazetecilere pozitif ayrımcılık sağlayacağını, oluşturacakları BİT’lerden birinin de basın ile ilgili olacağını ve kaynak atarımı yapılacağını sözlerin ekledi.

CHP Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Buket Müftüoğlu’nun kahvaltılı toplantısına; CHP Başkan Vekili Sevdekar Aras, bazı eski ilçe başkanları ile bazı yakınları katıldı.

 

Yorumlar