Günay “Plaj Ereğli belediyesine devredilmelidir”

10 Ağustos 2019 Cumartesi 18:58

Günay “Plaj Ereğli belediyesine devredilmelidir”

Günay “Plaj Ereğli belediyesine devredilmelidir”

Karadeniz Ereğli’de 16 Temmuz tarihine kadar Erdemir’in elinde olan ve o günden itibaren Milli Emlak’a teslim edilen ve halen kapalı olan plaj tesislerinin Ereğli Belediyesi’ne devri ve açılması için duyarlılık oluşturmak amacıyla etkinlik düzenlendi.

Karadeniz Ereğli’de zaman zaman Belediye Başkanı Halil Posbıyık tarafından da gündeme getirilen plaj tesislerinin Ereğli Belediyesi’ne devri için Karadeniz Ereğli Kent Konseyi’nin öncülük ettiği, bazı CHP Belediye Meclis üyelerinin ve vatandaşların desteklediği etkinlik plaj tesisleri önünde yapılan açıklama ile tamamlandı.

Tesislerin karadan girişinde, eski plaj tesisi kapsında ise Ereğli Emniyet Müdürlüğü önlem aldı. İçeriye sadece basın mensupları alındı. Ardından kapı önünde toplanan 50 kişilik gruba hitaben Kent Konseyi Başkanı Gökhan Günay açıklama yaparak, plajın derhal Erdemir Belediyesi’ne devredilmesi talebini yineledi. Devir konusunda Valilik ve Kaymakamlığın samimi ve iyi niyetli yaklaştığını savunan Günay isim vermeden siyasi iktidarın bunu engellemeye çalıştığını ileri sürdü. Günay açıklamasında "Ereğli'deki sivil toplum örgütleri, muhtarlar ile birlikte gelip eski Erdemir plajının Ereğli Belediyesine verilmesi için buradayız. Burada herkesin anısı var. Burası atıl duruma gelmiş durumda. Biz buranın kesinlikle Ereğli Belediyesine verilmesini istiyoruz. Burayı işletebilecek tek kurum Ereğli Belediyesidir. Buradan Ankara'daki baronlara sesleniyoruz. Buradan elinizi çekin. Burada kaymakam vali iyi niyetli. Burası Ereğli'nindir Ereğli halkının olacaktır. Bugün bizim karşımıza kolluk kuvvetlerini dikenler kendinize çeki düzen verin. Aklınızı başınıza alın. Farklı düşünceler içinde olmayın. Bu plaj Kdz. Ereğli Belediyesine verin. Plaj, efsane başkanımız Halil Posbıyık'ın öncülüğünde halkın hizmetine açılacaktır."

Yapılan açıklamanın ardından tesisin önünde toplanan grup olaysız bir şekilde dağıldı.

Yorumlar
  • Timur
    14 Ağustos 2019 Çarşamba 21:22

    Ula nekadar ac gözünüz beee yetmiyormu size kendi pilajiniz orayi GÜLÜC BELEDİYESİNE VERIN COK DAHA DOĞRU OLUR EN AZINDAN BELEDİYE BASKANI MAŞALLAH COK GÜZEL ÇALIŞIYOR GÜLÜCÜ GÜLÜC YAPAN TEK BAŞKAN kaybetseydi üzülürdüm hak etti çünkü