Güç birliği yaptılar…

14 Nisan 2018 Cumartesi 16:12

Güç birliği yaptılar…

Güç birliği yaptılar…

Karadeniz Ereğli’de “Bir Öğretmenler Kuruluşu” sloganı ile faaliyet gösteren Utku Koleji, eğitimde dünya markasına dönüşen Doğa Okulları ile güçbirliği yaptı. İki kurumun işbirliğinin lansmanı dolayısıyla basın toplantısı düzenlendi. Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, “Ülkesine ve değerlerine bağlı, sorgulayan, donanımlı liderler yetiştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Doğa Koleji, 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında Karadeniz Ereğli’de öğrencileri kaliteli eğitim ile buluşturacak. Doğa Koleji Karadeniz Ereğli Kampüsü Gelecek dönemde açılarak öğrencilerle buluşmaya hazırlanıyor.

Karadeniz Ereğli Doğa Koleji için düzenlenen basın toplantısına Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, Utku Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çataklı, Kurucu temsilcisi Hülya Çataklı, Doğa Okulları Kurumsal İletişim direktörü Turgay Türker, Lisanslı Okullar Bölge Müdürü Tülay Çubukçu, Lisanslı Okullar Direktörü Serkan Karabulut, eğitimciler ve basın mensupları katıldı.

Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, akademik kadro, Doğa Koleji’ni anlatan sunumları ile Doğa Koleji’nin eğitimde fark yaratan konseptleri, kaliteli eğitimin nasıl olması gerektiği ve neler yapıldığı ile ilgili bilgi verdi. Lüle, Ereğli’de eğitim hedeflerini paylaştı.

Lüle şunları kaydetti:

“Doğa Koleji yeni dönemde açacağı kampüslere Karadeniz Ereğli’yi de ekleyerek Anadolu’da kampüs sayısını arttırmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara gibi şehirlerde bulunan kampüslerden sonra Anadolu’da bulunan okurlarının kampüs fiziki ve eğitim şartları konusunda herhangi bir fark bulunmuyor. Her öğrenciye aynı titizlikle yaklaşıyoruz. Karadeniz Ereğli Kampüsünde anaokulundan liseye dek eğitim verecek olan Doğa Koleji’nin lise birimi Anadolu ve Fen Lisesi kısımlarından oluşacak.

FARK YARATAN KONSEPTLER…

Lüle, Doğa Koleji’nin kendine özgü geliştirdiği eğitim metodları ve fark yaratan konseptleri ile Ereğlili öğrencilerin başarısını arttıracağını belirterek şunları söyledi:

“Ereğli kampüsünde dünyaya entegre bireyler yetiştireceğiz. Okullarda modern eğitim tekniklerini kullanarak yenilikleri takip eden, ufku geniş, özgüveni sağlam ve yaratıcı düşünen bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Ülkesine ve değerlerine bağlı, sorgulayan, donanımlı liderler yetiştirmeye devam edeceğiz.

Doğa Koleji’nde öğrenciler küçük yaşta aldıkları İngilizce eğitimi Doğa’ya özgü t-MBA modeli, kodlama ve robotirk dersleri ile geleceğin liderleri olarak yetişiyor. Akademik alandaki başarıları, Doğa’ya özgü geliştirilen eğitim modelleri, yabancı dil eğitimi, 3S’yi (Sanat, Spor, Sosyal Faaliyet) alnında başarılı akademik kadrosu, kendi eğitim materyallerini oluşturması gibi birçok özeliği Doğa Koleji’nin tercih edilme sebeplerinin başında geliyor. Ereğlili öğrenciler Doğa’nın fark yaratan eğitim metotları ile geleceğe doğru bir şekilde hazırlanacak. Ereğli’de olmaktan mutluyuz.”

EREĞLİ KAMPÜSÜNDE NELER VAR?

Genel Müdür Lüle, Ereğli Kampüsü ile ilgili olarak da şu bilgileri verdi:

“Kdz Ereğli Kampüsü, 9 dönüm arsa üzerinde 20 bin metrekare alan kurulu en son teknoloji ile donatılmış derslik ve uygulama alanlarıyla eğitim imkanı sunuyor. Bünyesinde Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi olmak üzere 5 farklı okul bulunan 1000 öğrenci kapasiteli kampüste yarı olimpik yüzme havuzu, uluslararası standartlarda spor salonu, 500 koltuk kapasiteli konferans salonu, paten salonu, kodlama-robotik atölyesi, dans salonu, müzik ve resim atölyeleri, orkestra odaları bulunmaktadır. Kampüste yer alan Doğa Koleji Konseptine uygun yeşil alanlar ile öğrenciler yalnızca akademik olarak değil, sosyal olarak da tam donanımlı yetişme imkanı bulacaklar.”

SANCAR ÖRNEĞİ…

Lüle, bir soru üzerine, “Ereğli’ye son yıllarda birkaç kez geldim, eğitim altyapısını inceledim, eğitime büyük değer verildiğini gördüm. Bizim için bir yere gitmek, oradaki yerel partnerimizin bizim şartlarımızı da karşılayabileceğini görebilmeye bağlıdır. Bu anlamda Ali Çataklı beyin bizim standartlarımızda eğitim verebilecek kapasitesi olduğunu gördük” diye konuştu.

Genel Müdür Lüle, başka bir soru üzerine de “Üniversite çalışmalarımız da var. Bu çok uzak bir zaman değil. Üniversite açtığımızda yine de hedefimiz dünyayı yönetenlerin Harvard, MTI, Cambridge, Oxford gibi üniversitelere de Türkiye’den öğrenci göndermek. Çünkü bilim ve teknoloji buralarda üretiliyor. Üretenler ABD veya Avrupalılar değil. Yüzde yetmişi Afrikalı veya Asyalıdır. O nedenle biz üniversite de açsak, bir kısım çocuğumuzun oraya gitmesini istiyoruz. Bugün elli kişi gidip on tanesi dönüyorsa, her yıl beşyüz kişi gönderelim, ikiyüzü, ikiyüzelli tanesi geri dönsün. Aziz Sancar Amerika’da çalıştı, bilgilerini dünya kullanıyor, orada ödül aldı am ödülünü Anıtkabir’e getirdi. Bir şey daha yaptı, ‘Ben zeki değilim’ dedi. ‘Ben çok çalışkanım’ dedi. Bu biz eğitimciler için çok önemli.” İfadelerini kullandı.

ÇATAKLI: “BU RUHU DOĞA KOLEJİ İLE BİRLEŞTİRDİK”

Utku Koleji Ltd. Şti Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çataklı, Utku Koleji’nin bir ruh olduğunu belirterek, “Bu ruhu Doğa Koleji ile birleştirmekten ötürü mutluyum. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Kurucu Temsilcisi Hülya Çataklı ise Utku Koleji’nin 32 yıllık tecrübesi ve liderliğine Türkiye’nin lider okulu Doğa Koleji ile birlikte birleştirme kararı alarak dev bir adım attığını, ülkemiz, bölgemiz ve Ereğli’ye hayırlı olmasını dilediğini söyledi.

AVRUPA VE AFRİKA’NIN EN BÜYÜK OKUL ZİNCİRİ

Doğa Koleji Medya ve Kurumsal İletişim Direktörü Turgay Türker, Doğa Koleji’nin altyapısı ve kapasitesi hakkında bilgi verdi. Türker, “Doğa Koleji’nin 110 kampüsü var, gelecek dönemde 14 yeni kampüs daha geliyor. Öğrenci sayımız 82 bin. Dolayısıyla Türkiye ve Avrupa’nın, hatta Afrika da dahil buna; en büyük okul zinciriyiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından toplu resim çektirildi.

Yorumlar