Görkemli açılış...

10 Mayıs 2018 Perşembe 12:18

Görkemli açılış...

Görkemli açılış...

Karadeniz Ereğli Bayat Ortaokulu’nda Çok Amaçlı Salonu Açılışı ve TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılışı dolayısıyla tören düzenlendi. Açılışta, yufka açan, börek, pide ve çeşitli köy yemeklerini okulda hazırlayan öğrencilerin anneleri de açılışa ayrı bir renk kattı.

Karadeniz Ereğli’ye bağlı Bayat Köyü’nde bulunan ve ilçenin Yalıboyu Bölgesi olarak bilinen köylerdeki öğrencilerinin eğitim gördüğü Bayat Ortaokulu’nda 15 Temmuz Şehitleri adı verilen Çok Amaçlı Salonun Açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Okul Müdürü Hüseyin Karanfil ve öğretmenlerin yanı sıra konuk okul müdürleri Bayat İlkokulu Müdürü Şenol Karaarslan,  Çayırlı İlkokulu Müdürü Ersin Yalçınkaya, Pestilci Ortaokulu Müdürü Birol Sarıgül, Sinitli İlkokulu Müdürü Ömer Altınbaş, Köseler İbrahim İzmirlioğlu Müdürü Recep Sağır ile daha önce Bayat Ortaokulu’nda idareci olarak görev yapan Toki Korubaşı Ortaokulu Müdürü Oğuzhan Tuna, Süleyman Demirel İlkokulu Müdürü Mahmut Ataman da katıldı.

 Açılışla birlikte aynı zamanda TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı izleyicilerin beğenisine sunuldu. Fuarda,  Okulda eğitim gören 5, 6, 7 ve 8. Sınıflardan 80 öğrenci tarafından hazırlanan 21 bilim projesi yer aldı.

Fuarda, öğrencilerin geliştirdiği araştırma, bilgilendirme, teknoloji ve gösteri içerikli projeler dikkat çekti.

YUFKA AÇTILAR, GELENEKSEL YEMEKLERİ TANITTILAR

Fuar kapsamında Yalıboyu yöresine ait  Kabaklı Gözleme, Sirkeli ( Ağaç Çürüğü Mantarı) , Malay, Kabuklu Fasülye, Fındık Mantarlı Börek, Nişasta Helvası, Palaze , Mısır Keşkeği gibi   geleneksel yemekler  öğrencilerin anneleri tarafından yapılarak misafirlere  ikram edildi..

Okul Veli işbirliğinin en güzel örneklerinden birinin sergilendiği etkinlikte Yufka açan, börek, pide ve çeşitli köy yemeklerini okulda hazırlayan öğrencilerin anneleri de açılışa ayrı bir renk kattı.

 

Yorumlar