Gazinin evi alevlere teslim oldu…

7 Haziran 2019 Cuma 23:57

Gazinin evi alevlere teslim oldu…

Gazinin evi alevlere teslim oldu…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Çanakkale gazilerinden olan ve 110 yaşında hayatını kaybeden Hüseyin Kaçmaz’a ait olan bina iddiaya göre tinerciler tarafından ateşe verildi. Alevlere teslim olan 2 katlı metruk binada çıkan yangın geceyi aydınlatırken, mahalle sakinleri yangını film gibi izledi. Çanakkale Savaşı gazilerinden Hüseyin Kaçmaz’ın oğlu Turgut Kaçmaz,  ev için üzülmediğini, yangının çevreye sıçramadan ucuz atlatıldığını kaydetti.

Yangın saat 21.30 sularında Akarca Mahallesi Gazi Hüseyin Kaçmaz Sokak üzerinde meydana geldi. Alınan bilgilere göre 110 yaşında hayatını kaybeden ve Türkiye’nin en yaşlı Çanakkale gazisi olan Hüseyin Kaçmaz’a ait 2 katlı metruk binada iddiaya göre tinercilerin neden olduğu yangın meydana geldi. Kısa sürede binayı ve çatıyı kaplayan yangın itfaiye ekiplerine haber verildi. Olay yerine gelen 110 ekipleri yangına müdahale etti. Yaklaşık bir buçuk saat süren müdahalenin ardından yangın kontrol altına alındı. Soğutma çalışmalarının tamamlanmasının ardından ekipler olay yerinden ayrıldı. Mahalle sakinleri yangına müdahale anlarını film seyreder gibi izledi.

İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş yangın ile ilgili yaptığı açıklamada Metruk binanın yandığı ihbarını aldıklarını, 3 koldan yapılan müdahale ile yangına müdahale edildiğini, yangının ısınmak için ya da başka amaçla kullanmak isteyen kişi ya da kişiler tarafından yakılmış olabileceğini düşündüklerini kaydetti.   

OLAYIN SEVİNDİRİCİ YANI KİMSEYE ZARAR GELMEDİ

Yangını haber alan 110 yaşında hayatını kaybeden ve Türkiye’nin en yaşlı Çanakkale gazisi olan Hüseyin Kaçmaz’ın oğlu Turgut Kaçmaz, olay ile ilgili İtfaiye müdürlüğü ekiplerinden bilgi aldı. Daha sonra ise gazetecilere açıklamada bulunan Turgut Kaçmaz, kendisinin 10 yıl önce evi terk ettiğini, yangın sırasında vatandaşlara, diğer evlere ve ağaçlara zarar gelmeden atlatılmasının sevindirici olduğunu kaydetti.

Yangına müdahale eden itfaiye ekipleri, yangının çıkış nedeni ile ilgili araştırma başlattı.

Yorumlar