Fuarcılık için toplandılar!..

11 Temmuz 2019 Perşembe 11:55

Fuarcılık için toplandılar!..

Fuarcılık için toplandılar!..

Bölgenin fuarcılık sektörü açısından geliştirilmesi için düzenlenen istişare toplantısı Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş Başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, bölgenin fuarcılık sektörü açısından geliştirilmesi ve stratejik ticari arz ve talep buluşma noktası haline getirilmesini  sağlamak amacıyla düzenlenen istişare toplantısı Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş Başkanlığında Çaycuma ilçesinde yapıldı.

Vali Erdoğan Bektaş’ın yanı sıra Ticaret Bakanı Başdanışmanı TOBB Türkiye Fuarcılık Sektörü Meclis  Başkanı  Cihat Alagöz,İlçe Kaymakamı Serkan Keçelİ, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Zonguldak ve İlçelerinin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları, Siyasi Parti İl ve İlçe Başkanları ile Temsilcileri,  Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı, Safranbolu Belediye Başkanı bazı ilçe ve belde belediye başkanları ile STK Temsilcilerinin katıldığı istişare toplantısına yoğun ilgi gösterildi.

Bölgedeki fuarcılık sektöründeki gelişmeler ile yapılması gerekenlerle ilgili bilgi paylaşımının yapıldığı toplantıda Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zekai Kamitoğlu geçtiğimiz yıllarda valilik desteğiyle gerçekleştirilen fuarlarda sağlanan başarılardan söz ederek 18-21 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan III.Yapı Mobilya ve Dekorasyon Fuarına davetini yineledi.

 Ticaret Bakanı Başdanışmanı ve  TOBB Türkiye Fuarcılık Sektörü Meclis  Başkanı  Cihat Alagöz ise fuarcılık sektöründeki bilgi  birikimi ve tecrübelerini katılımcılarla paylaşarak sektörün gelişmesine yönelik önerilerde bulundu.

Zonguldak Valisi  Erdoğan Bektaş da katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada daha önce görev yaptığı İllerdeki fuar girişimlerinden örnekler vererek, özellikle İnegöl Mobilya Fuarı ile ilgili gelinen noktaya dikkat çekti, bölgenin üstünlüklerinin ortaya çıkarılmasının gerekliliğini vurguladı.

Vali Erdoğan Bektaş, bölge için öncü sektörün belirlenerek o konuda ihtisaslaşmak gerektiğini ifade etti.

Yorumlar