FETÖ Operasyonu;1 kişi göz altına alındı... İşte detaylar...

21 Aralık 2016 Çarşamba 05:38

FETÖ Operasyonu;1 kişi göz altına alındı... İşte detaylar...

FETÖ Operasyonu; 1 kişi göz altına alındı... Bir kişi evinde bulunamadı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Kaçakçılık ve Organize Suçla Mücadele büro amirliği (KOM) ekipleri tarafından Fettullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında sabah saatlerinde iki adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.

Ereğli ilçe emniyet müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçla Mücadele büro amirliği (KOM) ekipleri tarafından Fettullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında A.K ile N.K isimli kadınların evlerine eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda KOM ekipleri A.K nin evinde yaptığı aramada bazı dokümanlara el koydu. KOM ekipleri tarafından göz altına alınan A.K. nin hastanede görevli olduğu ve daha önce görevden uzaklaştırıldığı, daha sonra göreve iade edildiği, bugün sabah da işe başlayacağı öğrenildi. İşe başlayacağı gün göz altına alınan A.K. hastaneden alınan doktor raporunun ardından ifadesi alınmak üzere ilçe emniyet müdürlüğüne getirileceği öğrenildi.

Operasyon kapsamında eğitim görevlisi olduğu öğrenilen N.K. nın ise evde olmadığı tespit edildi. N.K. nın yakalanması için çalışma başlatıldığı öğrenildi.

Yorumlar