Eskisi yıkıldı, yenisi açıldı...

9 Mart 2018 Cuma 16:23

Eskisi yıkıldı, yenisi açıldı...

Eskisi yıkıldı, yenisi açıldı...

Zonguldak’ın Ereğli İlçesindeki, eski terminal binasının yıkımına başlandı.

Eski Belediye Başkanlarından Merhum Ruhi Cöbekoğlu döneminde yapılan ve 1979’da hizmete giren 14 peronluk terminal binasının yıkımına bugün öğle saatlerinde başlandı.

Ereğli belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın, ‘Kent Meydanı ve cami Projesi” olarak kullanılacak olan alanda yer alan terminalin yıkımına bir iş makinesi ile başlandı.

İlçe ve bölge halkına 38 yıldır hizmet veren eski terminalin yıkımına başlanmasıyla birlikte, Ömerli Mahallesi mevkisinde yapımı tamamlanan yeni Atatürk Şehirlerarası Yolcu Terminali’nin de açılışı gerçekleştirildi.

Haber yayına hazırlandığı saatlerde yeni terminalin açılış töreni yapılıyordu.

BİLET SATIŞ NOKTALARI HİZMETE GİRDİ

Bu arada, eski terminalin yıkımına başlanmasıyla birlikte, Alemdar Müze Gemisi karşısındaki alanda oluşturulan yeni bilet satış noktaları da hizmete girdi.

Ereğli Belediyesi ile Şehir içi taşımacılığı yapan özel halk otobüsleri arasında varılan anlaşmaya göre, vatandaşların mağdur olmamaları açısından belirli saatlerde yeni terminal bölgesine otobüs seferleri konulacak.

YENİ TERMİNAL HİZMETE GİRDİ...

Karadeniz Ereğli Belediyesi tarafından yapılan ‘Karadeniz Ereğli Atatürk Şehirler arası Otobüs terminali’ bugünden itibaren hizmet vermeye başladı. Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, terminalin açılışında yaptığı konuşmada; “Tarihi bir gün yaşıyoruz, güzel şehrimize, insanlarımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Karadeniz Ereğli Belediyesi tarafından yapılan ‘Karadeniz Ereğli Atatürk Şehirler arası Otobüs terminali’ 9 Mart 2018 tarihi itibariyle hizmet vermeye başladı.

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, yeni terminalin açılışının ilk gününde beraberinde belediye başkan yardımcıları ile birlikte terminalde bulunan otobüs firmaları işletmecileri ve yolcuları ziyaret etti.

Terminalin açılışı nedeniyle bir konuşma yapan Başkan Uysal; “Tarihi bir gün yaşıyoruz. Bugün yeni terminalimizi hizmete açıyoruz. Ben öncelikle burada hizmet birimi açan otobüs işletmeleri firmalarımıza hayırlı uğurlu olsun diyorum. Allah’tan bol ve bereketli kazançlar diliyorum. Terminalimiz çok güzel oldu, sizlerle beraber daha da canlanacak. Şehrimiz için daha güzel ve iyi bir yere, daha sağlıklı bir yere terminalimizi taşıdık. Hizmetlerimizi yaparken bu şehrin sahibinin çocuklarımız ve torunlarımızın olduğunu bilerek çalışıyoruz. Gelecek nesillerimiz için çalışıyoruz. Her şeyin şehrimizin daha güzel, daha yaşanabilir ve sağlıklı olması için mücadele ediyoruz. Otobüs firmalarımıza, yolcularımıza ve tüm şehrimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Yapılan duanın ardından Başkan Hüseyin Uysal, içerisinde her türlü sosyal donatıların düşünüldüğü yeni terminalde yer alan mescitte Cuma namazını otobüs firmaları işletmecileri ve yolcular ile birlikte kıldı.

 

 

Yorumlar
  • Gülden Balcı
    10 Mart 2018 Cumartesi 10:16

    Üzüldüm, bir bayan olarak valizimle birlikte tedavi ve kontroller için, nasıl gidebileceğimi kara kara düşünmeye başladım, valizle halk otobüslerine binmek çok zor oluyor