Erol Şahin durmak bilmiyor…

15 Mart 2019 Cuma 21:35

Erol Şahin durmak bilmiyor…

Erol Şahin durmak bilmiyor…

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin meslektaşlarına seslendi: “5 yıl sonra 57 yaşında olacağım ve yeniden aday olma şansım var, hesap verebilirim. Fakat alternatiflerim 5 yıl sonra 80 yaşında olacaklar ve hesap verebilir durumda olamazlar. Kendimi size emanet ediyorum, sizde bana güvenin ve Ereğli’yi bana emanet edin…”

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, İlçe Başkanı Fatih Çakır ve Belediye Meclisi Üyesi adayları ile birlikte Kdz. Ereğli Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği’ni ziyaret etti.

Dernek Başkanı Ayşin Nalcı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile ilçede faaliyet gösteren ve farklı siyasi görüşe sahip olan birçok mali müşavir meslektaşları Erol Şahin’i oldukça sıcak karşıladılar.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır Şahin’e destek istediği konuşmasında, “Siz meslektaşsınız. Birbirinizi iyi tanıyorsunuz ve ben aranıza girmeyeyim” dedi ve sözü Şahin’e bıraktı.

Meslektaşlarına seslenen Belediye Başkanı Adayı Erol Şahin, bu kentin sorunlarını en iyi mali müşavir ve muhasebecilerin bileceğini belirterek, “5 yıl sonra size hesap verebilir bir kardeşiniz olarak geldim karşınıza. Şu an 52 yaşındayım. 5 sene sonra 57 yaşında olacağım ve yeniden aday olma şansım var.  Alternatiflerimde bu şans yok, görmeyeceksiniz bir daha” dedi.

5 sene sonra 80 yaşında olup bir dahaki döneme aday olamayacakları için hesap verme zorunluluğunda olmayacak adaylara gönderme yapan Erol Şahin şöyle dedi: “Saygımız sonsuz ama doğanın kuralları kanunları var. Bir dahaki dönem hesap verecek bir belediye başkanı bu dönemde çok iyi şeyler yapabilmeli ki halkın karşısına tekrar çıkabilmeli. Bir daha aday olmayacaksam ben istediğimi istediğim gibi yaparım, halkın karşısına çıkmam. Bu anlamda söylüyorum. Enerjimiz yerinde. Diğerlerine göre çok çok genciz. 25 yaş! Mesleki deneyim ve tecrübemiz yeterli. 10 yıl siyaset yapmışım Ereğli’de, bunun 5 yılı hükümeti temsilen bir siyasetti. O dönemlerde Ereğliye çok şey kazandırdık. Referanslarım sağlam, sizde beni çok iyi tanıyorsunuz. Ereğli’nin sorunlarını çözecek bir belediye başkanı, ekonomiyi bilen bir başkan olması lazım.

İki kişiden biri belediye başkanı olacak.  Halil bey belediye başkanı olursa, istihdama yönelik, ekonomiye yönelik herhangi bir çalışması olmayacak ve öyle bir yeteneği de yok. Halil Bey gelirse çiçek diker festival yapar. Başkada bir şey olmaz. Bu kardeşiniz aslanlar gibi festivalin de daha kralını yapacak ama çok daha düşük maliyetlerle ve hiç kimseye baskı yapıp maddi destek almadan.”

Mali müşavir ve muhasebecilerle kentin ekonomik sorunlarını konuşan ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunan Erol Şahin, Ereğli’nin birçok avantajının bulunduğunu, ilçede sanayi kültürünün de olduğunu ancak belediye olarak hiçbir destek yapılmadığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ereğli’ye olan ilgisinden de söz eden Şahin, meslektaşlarını 19 Mart’ta yapılacak olan mitinge davet ederek şöyle dedi: “Kendimi size emanet ediyorum. Ereğli’yi de bana emanet edin. Bir Mali Müşavir nasıl Belediye Başkanlığı yaparmış tüm Türkiye’ye gösterelim…”

Şahin, Ereğli için hazırladığı projeleri içeren katalogları meslektaşlarına dağıtarak, “Bakın rakibimiz katalog çıkartacak. O katalogda teleferik yine olacak. Kent Meydanı yine olacak. Viyadük gene olacak. Bundan adım gibi eminim” dedi.

Erol Şahin’in konuşmasından sonra AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen de yaptığı konuşmasında Erol Şahin’e destek istedi.

ELMATEPE MAHALLESİ...

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Adayı Erol Şahin, Elmatepe Mahallesinde girmedik kapı bırakmadı. Şahin bir vatandaşın termik santral ile ilgili sorusuna sert yanıt verdi.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Adayı Erol Şahin ve ekibi kamuoyundan aldıkları pozitif enerji karşısında seçim çalışmalarını olağanüstü bir gayret ve performans ile sürdürüyorlar.

Belediye Başkanı Adayı Erol Şahin ve ekibi bugün sabah Öğretmen Evinde düzenlenen basın toplantısından sonra Elmatepe Mahallesi’ne giderek saha çalışmalarını sürdürdüler.

Elmatepe’de çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmayarak gönüllere dokunan Erol Şahin, çocukları da unutmadı ve çocuklara çikolata dağıttı.

Mahalle sakinlerinin hemen hemen tamamının evlerine kadar giden Erol Şahin, vatandaşların sorunlarını dinledi ve sorularını yanıtladı.

ŞAHİN’DEN TERMİK SANTRAL İDDİASINA BÜYÜK TEPKİ

Elmatepe’de bir vatandaşın, CHP adayının Ereğli’ye termik santral kurulacağı iddialarının doğru olup olmadığı sorusuna yanıt veren Erol Şahin, gündemde asla böyle bir şey olmadığını ve bu iddiaların geçmişte olduğu gibi yine polemik ve kaos yaratmak amacıyla ortaya atıldığını söyledi.

Kandilli Alacaağzı Ocaklarının ihalesinin Erdemir tarafından alındığını, Erdemir’in de böyle bir projesinin bulunmadığını vurgulayan Şahin, geçmişte HEMA’nın Kireçlik’e termik santral kurmayı düşündüğünü ancak bunun önüne geçilmesi amacı ile Kireçlik bölgesinin AK Parti tarafından Bülent Ecevit Üniversitesi’ne tahsisinin yapılarak projeye engel olunduğunu hatırlatıp şöyle dedi: “Sanırım kendilerinin böyle bir plan ve projeleri var ki toplumu alıştırmak için gündeme getiriyorlar. Ereğli halkı şuna emin olsun ki, ben sağ olduğum sürece bu bölgeye kimse termik santral yapamaz.

Bunu ortaya atan Halil beye şunu sormak lazım; Türkiye’nin değişik bölgelerinde termik santral projeleri olan bir firmanın yöneticileri ile İstanbul’da buluştun mu? Buluştuysan bu görüşmenin amacı neydi? Lütfen dürüst olun, hedef saptırıp yalan yanlış bilgiler ile Ereğli’yi kaosa sürüklemekten vazgeç artık. Yaşını başını almış insanlara kaos yaratmak yakışmıyor”

KAOSDAN NEMALANIYOR

Halil Posbıyık’ın yeniden termik santrali yalanlarını ortaya atarak kaos yaratmaya çalıştığının altını çizen Erol Şahin, kendisinin 20 yıl boyunca kaostan nemalandığını belirterek, “Bizim dönemimizde kaos, korku ve baskı olmayacak. Ereğli halkının gönlü rahat olsun. Bu kardeşiniz burada, Allah izin verirse 5 yıl sonra da size hesap verebilecek durumdayım. 5 yıl boyunca da istediğiniz zaman istediğiniz saatte halkın makamı olan başkanlık makamına gelip hesap sorabilirsiniz” dedi.

YIĞILCALILAR DERNEĞİ... 

Yığılca’nın yıldızını parlatıp marka kent yapan Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit Ereğli’ye gelerek hemşehrileri ile toplantı yaptı ve Yığılcalıların Erol Şahin’e sahip çıkmasını istedi. Yiğit, “Erol Şahin Ereğli için şanstır” dedi.

Yaptığı çalışmalar ile Düzce’nin Yığılca İlçesi’nin yıldızını parlatarak marka kent yapan ve adeta belediyecilik dersi veren Muzaffer Yiğit Ereğli’ye geldi.

Ereğli’de Yığılca Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneğinde hemşehrileri ile buluşan Muzaffer Yiğit, “Her ne kadar Yığılcalı olsamda hayatımın büyük bölümü Ereğli’de geçti. Ereğli benim ve hemşehrilerim için önemli bir kent. Bu nedenle hemşehrilerimden rica ediyorum Belediye Başkanı adayı Erol Şahin’e sahip çıkın” dedi.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Adayı Erol Şahin, İlçe Başkanı Fatih Çakır ve Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı Adem Öztürk’ün de katıldığı toplantıda konuşan Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, ilçesinde yaptığı çalışmaları anlatarak istenildiğinde Ankara’dan nasıl hizmet alınabilineceğinin örneklerini verdi.

AK Parti Yığılca İlçe Başkanı Hikmet Keskin’in de katıldığı toplantıda Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a da sitem eden Muzaffer Yiğit, Uysal ile hiç entegre olamadıklarını belirterek, “Kendisi ile bir türlü kontak kuramadık. Bir defa bile Yığılca’ya gelmedi. Oysa Ereğli’den Akın Tatoğlu bile defalarca Yığılca’ya geldi. Ben Hüseyin Uysal’ın değerlendiremediği 5 yılın eksikliklerini Erol Şahin’in çok kısa sürede kapatacağına inanıyorum ve Yığılcalı hemşehrilerimden kendisine destek vermesini istiyorum” dedi.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Adayı Erol Şahin’de toplantıda bir konuşma yaparak desteğinden dolayı Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit’e teşekkür etti ve Ereğli’de hayata geçirecekleri projeleri anlattı.

Erol Şahin, Muzaffer Yiğit’in tecrübe ve bilgilerinden her zaman faydalanacaklarını da vurgulayarak, bundan böyle Yığılca ile Ereğli arasında daha sağlam diyaloglar kurulacağını ifade etti.

Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır’da kısa bir konuşma yaparak Muzaffer Yiğit’e ve dernek yöneticilerine ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür etti.

Yığılca Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hakkı Yiğit’de Erol Şahin’e başarı dileğinde bulunarak, “Başkanlığınız şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Yorumlar
  • kemer
    16 Mart 2019 Cumartesi 13:04

    AKP tabanı olarak,hakkı,hukuku yenilen Uysal baskanımızın yanındayız..Fatih ve Erol havasını alacak..