En eğlenceli konser…

9 Mart 2019 Cumartesi 11:30

En eğlenceli konser…

En eğlenceli konser…

Karadeniz Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonu, Erdemir sponsorluğunda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında gerçekleştirilen “Funniest Maestro” konser/şov etkinliği, dinleyicilere unutulmaz dakikalar yaşattı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde, Karadeniz Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kültür Sanat Ekibi tarafından organize edilen, Erdemir’in sponsor olduğu ve ünlü şef Musa Göçmen ve orkestrasının sahne aldığı “Funniest Maestro” konser ve şov etkinliği, Erdemir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Konseri Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Erdemir İşletmeler Müdür Yardımcısı Vural Durusu, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda vatandaş izledi.

Dinleyicilerle etkileşim halinde gerçekleştirilen konserde, Şef Musa Göçmen, açılışı Rus Halk Şarkısı Polyuşka Polya’yı izleyicilerle birlikte icra ederek başladı. Konserde, Türkiye’de çocuk şarkısı “Daha Dün Annemizin’ olarak bilinen Mozart’ın K 265 C Majör Piyano Varyasyonu, polka, vals, felemenko, Tango, Marş, Caz, Rock’n Roll ve hip hop tarzlarında seslendirildi. İzleyiciler Johann Strauss’un Radetzky Marşı’na alkışlarıyla tempo tutarak eşlik etti.

Orkestra, solist Boğaçhan Sözmen eşliğinde “Ah bir ataş ver” zeybeği, “Ah Bir Zengin Olsam” aranjmanı, Cemal Reşit Rey’in “Lüküs Hayat” operetinin yanı sıra, Barış Manço, Neşet Ertaş gibi Türk Müziğinin çeşitli türlerinin ustalarının eserlerini seslendirdi. İzleyiciler, orkestranın temin ettiği kaşıklarla Ertaş’ın “Bahçe Duvarından Aştım” türküsüne eşlik etti. Kasap havasında oynadı. Konser, Gençlik Marşı’nın orkestra eşliğinde dinleyiciler tarafından söylenmesi ile son buldu.

Konserde şef Musa Göçmen ve Solist Boğaçhan Sözmen, Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla orkestra üyesi kadınlara karanfil takdiminde bulundu.

DURUSU: “HER ALANDA BİRLİKTE VAR OLMAKLA MÜMKÜN…”

Erdemir İşletmeler Müdür Yardımcısı Vural Durusu, konserin ardından yaptığı teşekkür konuşmasında Erdemir Genel Müdürü Salih Cem Oral’ın başka bir programı dolayısıyla gecede bulunamadığını belirterek, selamlarını iletti.

Durusu şunları söyledi:

“Şef Musa Göçmen, Solist Boğaçhan Sözmen ve orkestramızın değerli sanatçılarına teşekkürlerimi sunuyorum. Bizlere unutulmayacak bir konser armağan ettiler. Siz değerli dinleyiciler de bu güzel akşamı bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim.

Bildiğiniz gibi bugün 8 Mart Dünya Kadınlar günü. Bu güzel konserin böyle anlamlı bir günde gerçekleşmesinden dolayı büyük memnuniyet duydum. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün her zaman vurguladığı gibi, ‘Bir topluluğun ilerlemesi, onu oluşturan bütün unsurların birlikte gelişimiyle mümkündür’. Ülkemizin dünyada hak ettiği yeri alması, kadınların ve erkeklerin eşit fırsatlara sahip olmalarıyla, birlikte çalışmalarıyla, her alanda birlikte var olmalarıyla mümkün olabilir. Bu bilinçle, başta bu salondaki hanımefendiler olmak üzere tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Ayrıca, Ereğli’de kültür sanat etkinliklerinin artması yönünde teşviklerinden ötürü Sayın Kaymakamımız İsmail Çorumluoğlu’na teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.”

Şef Musa Göçmen ve Solist Boğaçhan Sözmen, konserin ardından dinleyicilerin kutlamalarını kabul etti, hatıra fotoğrafları çektirdi.

 

Yorumlar