Eğitime katkılarımız devam edecek…

23 Nisan 2018 Pazartesi 19:40

Eğitime katkılarımız devam edecek…

Eğitime katkılarımız devam edecek…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Eğitim sevdalıları Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz tarafından yaptırılan Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz İlkokulu düzenlenen törenle açıldı. Okul 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98. Yıl dönümünde açıldı.

2018 Şubat ayında eğitim öğretime açılan 24 derslikli Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz İlkokulu resmî tören ile açılışı gerçekleştirildi. Törene Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Ak Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, Okul Müdürü Vedat Açıkalın, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından öğrencilerin hazırladığı halk oyunları gösterilerinin sunumu gerçekleştirildi. Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Okul Müdürü Vedat Açıkalın “24 Derslikli Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz ilkokulunun ilk temelleri 1987 yılında atılmış olup, şu anda ortaokul olarak eğitim ve öğretime devam etmektedir. 2018 yılında ilk ve orta okul olarak ayrılmış, normal eğitime geçmiştir. 31 yıldır okulumuzla bağlarını hiç koparmayan desteklerini devam ettiren ve hep bizimle olan Nurdan Oğuz hanımefendi sayın Ahmet Orhan Oğuz beyefendiye kütüphanemizin tefrişatını yapan Ereğli Soroptimist kulübüne ve açılışımıza teşrif ederek bizleri onurlandıran İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre hanıma teşekkür eder, saygılarımı sunarım” dedi.

Sahneye davet edilen ve okulun adını taşıyan Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz sahneden çocukları ve törene katılanları selamladı. Ahmet Orhan Oğuz yaptığı kısa konuşmasında “Ben bundan önceki açılışlarda hep konuşmayı ben yaptım. Bu defa yönetimi Nurdan Hanıma verdim. Hepinize saygılar sunarım. Çocukları öperim” dedi.

Nurdan Oğuz ise konuşmasında duygu yüklü bir an yaşadıklarını ve açılışa gelen herkese teşekkür ettiğini kaydetti. Oğuz konuşmasında “Çok duygu yüklüyüz. Kusurumuz varsa af fola. Hepinizi çok seviyoruz. Sağ olun var olun. İyi ki varsınız. Hoş geldiniz. Bugün hepimiz için anlamlı bir gün. Bütün dünyaya meydan okuduğumuz ve tutsaklar zincirini kırdığımız günün 98. yılında büyük bir ulusun mutlu çocukları olarak kutluyoruz. Bağımsızlığa bayrak açışımızın ilk adımı olan bu bayram hepimize kutlu olsun. Gazi Mustafa Kemal Atatürk çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocuklarımız için yaptırdığımız okulumuzun onlara armağan etmenin mutluluğunu, coşkusunu sizlerle yaşıyoruz. Değerli konuklarımız eğitime yapılan yatırımı en büyük yatırımdır. Bu prensiple 31 yıl önce başlayan eğitim sevdamız halen devam etmektedir. İstedik ki okullarımızda çocuklarımız iyi bir eğitim alsınlar, başarılı olsunlar, vatanımız ve milletimize faydalı olsunlar. Çünkü bu ülkenin geleceği, yarınlarımız, umudumuz çocuklarımızdır.”

Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz da konuşmasında “Milli eğitim programımızın, milli eğitim politikamızın temel taşı cahilliğin yok edilmesidir. Büyük davamız en uygar ve en üst kalkınmışlık seviyesine ulaşmaktır. Bu büyük Türk milletinin dinamik ölçüsüdür. Ülkenin kalkınma savaşının ve yeni çatısının gerektirdiği teknik elemanları yetiştirmek, milli arzumuzu anlayacak, anlatacak, nesilden nesile aktaracak, kişi ve kurumları oluşturmak amacındayız. Hepinizin bildiği gibi çağımız bilgisayar ve teknoloji çağıdır. Dünya milletlerine baktığımız zaman büyük bir teknolojik yarış içinde olduklarını görüyoruz. Gelecekte önder olacak, dünyaya yön verecek milletler, bu yarışı önde götüren milletler olacaktır.”

Törende konuşan Ak Parti Milletvekili Faruk Çaturoğlu “Bugün 23 Nisan neşe doluyor insan sözünü bizim çocukluğumuzda ezberlemiştik. Güzel bir bahar gününde burada çok ulvi bir görev için toplanmış bulunuyoruz. Öncelikle Türk Ulusuna, onun çocuklarına dünyadaki ilk ve tek çocuk bayramını hediye eden Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Şükranlarımı sunuyorum. Böyle güzel bir okulu ilçemize kazandıran Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz çiftine de sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

Törenin son konuşmasını yapan Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu ise “Bugün burada çifte bir bayram yapıyoruz. 98 yıl önce Milli Egemenliğimizin ilan edildiği ve milli egemenliğimizi bütün dünyaya gösterdiğimiz, onun onuruna Türkiye Büyük Millet Meclisini açtığımız günü kutlarken, aynı zamanda bir okulumuzun açılışını, hayır sever bir ailemizin okulumuza yaptığı katkı ile sağladığı açılışını yapmak üzere iki bayramı kutluyoruz. Yeni okulumuzun açılışında emeği geçen herkese de sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Ereğli kaymakamı Nazım Madenoğlu ve Oğuz çifti karşılıklı plaket töreninin ardından, kurucu Başkanlığını Nurdan Oğuz'un yaptığı Kdz. Ereğli Soroptimist Kulubü'nün okula kütüphane katkısından dolayı Milletvekili Faruk Çaturoğlu tarafından plaket verildi. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından okul gezildi.

Yorumlar
  • ali koç
    23 Nisan 2018 Pazartesi 23:50

    allh razı olsun sayılarınızı çoğaltsın allhım