Dünya İkincisi Sporcu Ödüllendirildi

22 Aralık 2016 Perşembe 12:42

Dünya İkincisi Sporcu Ödüllendirildi

Dünya İkincisi Sporcu Ödüllendirildi

Zonguldak Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yaşar Tetiker ve Yönetim Kurul Üyeleri ‘Dünya Vücut Geliştirme Şampiyonası’ ikincisi olan Baran Demirçin’iplaketle ödüllendirdi.

Ereğli Ticaret ve Sanayi Odas(TSO)ında düzenlenen plaket töreninde konuşma yapan TSO Başkanı Tetiker, Dünya Vücut Geliştirme Şampiyonası’nda dünya 2. Si olan Ereğlili sporcumuz Baran Demirçin’i kutluyoruz. Sporcumuz Baran Demirçin’in Sırbistan’da almış olduğu dünya  ikinciliği başarısını Ereğli TSO olarak  bugünün anısına plaket ile ödüllendirmek istedik.  Sporcumuzu kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz”

Demirçin: Bu Spora Teşvik Edilmeli…

Dünya Vücut Geliştirme Şampiyonası’nda dünya 2.si olan sporcu Baran Demirçin ise duygularını  basın mensupları ile paylaştı.  Demirçin,buspora 2011 yılında üniversitede bu sporla  tanıştığını belirterek,“2013 de şampiyonalara katılmak için  yarışma hazırlıklarına başladım. Bu yıl Ekim ayında Sırbistan  Belgrat’tadüzenlenen dünya şampiyonasına katılarak dünya 2.si oldum.  Yarışmada Terk takımında toplam  23 yarışmacı vardı, kafile olarak 65 kişiydik.

Bu spora ilgisi merakı olan gençlerin önü açılmalı. Aileler gençlerin bu sporu yapmalarını istemiyor. Deneyimli insanların gençlerle görüşerek, gençler bu spora teşvik etmeleri, lazım. Teşvik etmeleri lazım ki bu sporunda önü açılsın.”

Yorumlar