Dikmen ilkokulunda kura çekimi yapıldı…

6 Eylül 2018 Perşembe 20:15

Dikmen ilkokulunda kura çekimi yapıldı…

Dikmen ilkokulunda kura çekimi yapıldı…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Dikmen İlköğretim okulunda birinci sınıfa başlayacak öğrencilerin ve öğretmenlerin kura çekimi gerçekleştirildi.

Okul konferans salonunda gerçekleştirilen kura çekimine Milli Eğitim Müdürlüğü Şube müdürlerinden Okan Çamdal, öğrenciler, veliler ve öğretmenler katıldı. Kura çekimi öncesinde konuşan Okul Müdürü Mustafa Atalay “Bilindiği gibi bu sene valiliğimizin emri doğrultusunda 1. sınıf öğretmenimiz kura ile belirlenecek. İlçemizde oluşturulan komisyonca bizde okulumuzda 1. sınıf öğrencilerimizi şubelerine kura ile dağıtacağız.”

Milli Eğitim Müdürlüğü Şube müdürlerinden Okan Çamdal, ise konuşmasında “Zonguldak Valiliğinin sizlerden gelen talep doğrultusunda bu yıl 1. sınıflara kayıtların kura ile yapılmasını emretti. Bizlerde okullarımıza gelerek okul müdürünün yapacağı işlemlere bir nevi gözetmenlik yapacağız sizlerin huzurunda. Burada kimsenin hakkı kimseye geçmeden, şeffaf, herkesin huzurunda çocuklarımızın hangi sınıfa gideceğini, sınıf öğretmenlerinin hangilerinin olacağını kura ile belirleyeceğim” dedi.

Yapılan konuşmaların ardında kız ve erkek öğrencilerin sınıfları ile öğretmenleri çekilen kura ile belli oldu.

Yorumlar