Cinayette kan donduran ifade!..

10 Eylül 2019 Salı 22:06

Cinayette kan donduran ifade!..

Cinayette kan donduran ifade!..

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde, bir birahanede çalışan Özbekistan uyruklu Ozodkhon Abdıkarımova (24) isimli kadın konsomatrisi pompalı tüfekle vurarak öldüren Vedat K.’nın kan donduran ifadesi ortaya çıktı.

Cinayetten kısa süre sonra yakalanan Vedat K.’nın savcılıkta verdiği ifadesinde takma ismi Özlem olan Ozodkhon Abdıkarımova ile birlikte yaşadığını belirterek, “Uzun süredir birlikte yaşıyorduk. Cezaevinde 6 ay yattım ve bu süre zarfında da ona para gönderdim. Yine Özbekistan’da bulunan ailesine de para gönderdim. Cezaevinden 3 gün önce çıktığımda birlikte yaşadığımız eve gittim. Artık seni istemiyorum dedi. Ben de daha sonra çalıştığı iş yerine tüfekle giderek vurdum” dediği ileri sürüldü.  

Öte yandan Vedat K.’nın ‘Trafik Güvenliğini Tehlikeye Düşürmek’ suçundan 6 ay hapis cezası aldığı ve hapis cezasını 3 gün önce bitirdiği öğrenildi.

OLAY NEYDİ?

Olay, dün akşam saatlerinde Çay Mahallesi'nde bulunan birahanede meydana geldi. Birahaneye gelen V.K., burada çalışan ismi henüz belirlenemeyen kadına pompalı tüfekle ateş etti. Genç kadın olay yerinde yaşamını yitirirken, şüpheli V.K. kaçtı. Polis, V.K.'yı yakalamak için çalışma başlattı. Cumhuriyet Savcısının olay yerinde incelemesi sürüyor.

KİMLİĞİ BELLİ OLDU

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde, birahanede öldürülen kadının Özbekistan uyruklu Ozodkhon Abdıkarımova(24) olduğu tespit edildi. Genç kadının cesedi, savcının yaptığı incelemenin ardından Çaycuma Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Polis ekipleri, olayın ardından kaçan V.K.'yı yakalamak için çalışma başlattı.

 

Yorumlar