Çevreciler ödüllendirildi...

6 Şubat 2018 Salı 13:33

Çevreciler ödüllendirildi...

Çevreciler ödüllendirildi...

Kdz. Ereğli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün çevre bilincini geliştirmek amacıyla ilkokul, ortaokul ve liseler arasında ‘Geleceğinizi Çöpe Atmayın’ konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri, Belediye Başkan Vekili Esra Alpago tarafından verildi.
Belediye Başkanı Op. Dr. Hüseyin Uysal’ın şehir dışında olması nedeniyle bu ödül törenine katılamadığını belirterek öğrencilere ve öğretmenlere selamlarını ileten Başkan Vekili Alpago, öğrencilerin çevre konusundaki duyarlılığına teşekkür etti. ncilerin değil tüm ilçe halkının göstermesi gerektiğini söyleyen Başkan Vekili Alpago, “Bu yarışmayı düzenlemekteki amacımız, okullarımızda çevre bilincini aşılamak, böylelikle ilerleyen yıllarda daha temiz ve yaşanabilir bir çevreye kavuşturmaktır. Dünyamızda, ülkemizde ve ilçemizde daha iyi yaşamak, çevremizi temiz tutmak, yeşili ve doğayı sevmek insanlığın başlıca görevlerinden biri.


Başkanımız, yaptığı her projede çevre konusundaki hassasiyeti öne çıkartıyor. Belediyemiz Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile işbirliği ile ilçemiz Kemer mevkiindeki 40 yıllık çöplüğü rehabilite edecek projeyi başlattı. 1 yıl sonra bu çöplüğün üstü park, bahçe ve yeşil alan olacak. Burada çocuklarımız spor yapacak. Belediyemiz çevre ve alt yapı dalında tek birincilik alan belediye konumunda.” dedi.
Okullardan dereceye giren öğrencilerin çevre konulu resimleri ise büyük beğeni topladı. Ödül töreninde, Başkan Yardımcıları Ayhan Atay ve Atilla Bulak ile Temizlik İşleri Müdürü Namık Şahin ve okul öğretmenleri hazır bulundu.


“GELECEĞİNİZİ ÇÖPE ATMAYIN” KONULU
KDZ. EREĞLİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NCA DÜZENLENEN RESİM YARIŞMASINDA
DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERİN İSİM LİSTESİ (2018)

SIRA NO ADI SOYADI OKULU DERECESİ
1 SAYLAN ADA DEMİRER EREĞLİ İLKOKULU 1.
2 DEMİRKAN DEMİR UTKU KOLEJİ ÖZEL İLKOKULU 2.
3 TUNA ŞAHİN UTKU KOLEJİ ÖZEL İLKOKULU 3.

4 YAĞMUR KODAŞ CUMHURİYET ORTAOKULU 1.
5 EMİRHAN CANBAZ KEPEZ İZMİRLİOĞULLARI ORTAOKULU 2.
6 NAZ EYLÜL BALCI KEPEZ İZMİRLİOĞULLARI ORTAOKULU 3.

7 CEREN AKCAN ERDEMİR GÜZEL SANATLAR 1.
8 İREM BATU UTKU KOLEJİ ÖZEL FEN LİSESİ 2.
9 REYHAN TURHAN KARADENİZ EREĞLİ İMKB ATATÜRK ANADOLU LİSESİ 3.

 

Yorumlar