CHP Milletvekilleri önerge verdi, Türkmen gereğini yaptı…

25 Mart 2020 Çarşamba 21:02

CHP Milletvekilleri önerge verdi, Türkmen gereğini yaptı…

CHP Milletvekilleri önerge verdi, Türkmen gereğini yaptı…

Sağlık Bakanlığı, Koronavirüs testi yapılan laboratuvarların sayısını artırdı. İlk etapta Laboratuvar bulunan il sayısı 18’de 23’e, laboratuvar sayısı ise 37’ye yükseldi.

CHP Zonguldak Milletvekilleri Ünal Demirtaş ve Deniz Yavuzyılmaz TBMM’ye önerge vererek; ''Zonguldak’taki Koronavirüs vakalarını Meclise taşıdık, şeffaflık çağrısı yaptık! Zonguldak’ta en az 12 pozitif vaka bulunmaktadır! İlimize acil olarak tanı kitleri ve solunum cihazları gelmelidir’’ dediler.

Bakanlık virüsün yayılımını önlemek amacıyla Bilim Kurulu’nun önerisiyle test sayısını artırdı. Test yapılabilen laboratuvar sayısını genişleten Bakanlık şimdi de 15 dakika gibi kısa bir sürede sonuç alınabilecek tanı kitlerini uygulamaya başladı. Artık Koronavirüs tanısında, 60-90 dakika içinde kapsamlı sonuç alınmasına olanak tanıyan yerli tanı kitinin yanı sıra 15 dakikada sonuç verebilen hızlı tanı kiti de kullanılacak.

Konuya ilişkin telefon ile görüşlerini aldığımız AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen flaş açıklamada bulundu konuşmasında  ''Corona virüs test cihazı tüm illerimize gönderildi. Bu güne kadar İlimize en yakın Corona virüs testleri Bolu’da yapılmaktaydı, yeni gelen kitler tüm illerimize dün itibariyle gönderildi. Öyle sanıyorum ki önümüzdeki birkaç gün içinde testler ilimizde yapılmaya başlanacak ve 15 dakika içinde sonuçlar ortaya koyulacaktır’’ dedi.

Yorumlar