CHP’ de BAŞKAN ADAYLIĞI pazarlığı

16 Ocak 2018 Salı 14:00

CHP’ de BAŞKAN ADAYLIĞI pazarlığı

CHP’ de BAŞKAN ADAYLIĞI pazarlığı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nde Halil Posbıyık’ın başkan adayı olarak gösterilmesi için Partinin Milletvekili Şerafettin Turpçu ve İlçe başkanı Sertan Ocakçı’nın büyük uğraş verdiği iddiaları gündeme bomba gibi düştü.

Ereğli’ de 4 dönem üst üste belediye başkanlığını kazanan önceki dönem belediye başkanı Halil Posbıyık, son seçimlerde başkanlık yarışını kaybederek koltuğunu Ak Parti belediye başkan adayı Hüseyin Uysal’a kaptırmıştı.

Yapılan itirazlardan sonuç çıkmayınca Hüseyin Uysal mazbatasını alarak belediye başkanlığı koltuğuna oturmuştu.

BAŞKAN ADAYLIĞI İÇİN PAZARLIK İDDİASI

2019 yılında yapılacak olan Belediye başkanlığı seçimlerinde kaybedilen başkanlığı yeniden geri almak için hamle yapan Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanı Sertan Ocakçı, halkla diyalogları iyi olan Halil Posbıyık’ı yeniden başkan adayı yapabilmek için girişimlerde bulunduğu iddia edildi. İddiaya göre Sertan Ocakçı’nın konuyu Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu’yla konuyu paylaştığı ve konuyla ilgili olarak Halil Posbıyık, Sertan Ocakçı ve Şerafettin Turpçu Musa’nın yerinde toplantı yaparak konuyu görüştükleri öğrenildi.

POSBIYIK 2 SENE BAŞKANLIK YAPACAK, DAHA SONRA YERİNİ OCAKÇI’YA BIRAKACAK

Yapılan toplantıda ise konuşulan iddiaya göre Cumhuriyet Halk Partisi Halil Posbıyık aday gösterilecek, seçimlerin kazanılması halinde ise Halil Posbıyık belediye başkanı Cumhuriyet Halk Partisi İlçe başkanı Sertan Ocakçı ise başkan yardımcısı olacak. Yine iddialara göre Halil Posbıyık 2 sene yürüteceği belediye başkanlık görevinden yorulduğu bahanesiyle istifa ederek yerini Sertan Ocakçı’ya bırakacak.

Yaşanan bu olayda orataya atılan iddia gündeme bomba gibi düşerken önümüzde ki günlerde yaşanacak olan gelişmeler merakla bekleniyor.

Yorumlar
 • tolga
  17 Ocak 2018 Çarşamba 23:33

  gökhan ünlü ne kirletme politikası be..adamlar haber yapıyor..nasıl haber yapacaklarını sanamı sorcaklar..ceketini assa kazanırmış..girsin bağımsız o halde kazansın görelim ne diye chp de duruyo ?

 • MEHMET cem
  17 Ocak 2018 Çarşamba 14:13

  Zonguldak büyük şehir olacak söylentileri var o olursa halil başkanım oraya yakışır EREĞLİ için başkan adayı da olmasın chp de göstermesin o iş olmaz artık

 • ereğli li
  17 Ocak 2018 Çarşamba 01:17

  ereğli de posbıyık devri kapandı bu saat den sonra belediye başkanı olsan ne olur daha kötüye getirirsin intikam mı alaçan sana destek vermeyenlerden 4 dönem yapaçağını yaptın artık emekliye ayrılda torun sev eyyy POSBIYIK

 • engin
  16 Ocak 2018 Salı 21:00

  ne güzel be..yarına çıkışımızın garantisi yok hiçbirimizin..adamlar başkanı başkan yardımcısını bile ayarlamışlarbelediyeyi nasıl yönetiriz onun toplantısını yapmışlar..önce aday olun sonra seçim kazanın ondan sonra bu pazarlıkları yaparsınız.ereğli kimseye zimmetli değildir..kararı seçmen verir seçmen.ayrıca sayın ocakçı posbıyık oturduğu koltuktan süresi dolmadan kalkmaz bunuda unutma..

 • Gökhan Ünlü
  16 Ocak 2018 Salı 19:37

  Kirletme politikaları başlamış, Öküz altında buzağı aramaya gerek yok

 • Neriman Posbıyık
  16 Ocak 2018 Salı 14:44

  Güçlü bir hayal gücü.Bence dizi filmi senaryosu yazmalısınız.Garanti veriyorum ,bu entrika kurgulama yeteneği ile enaz dört hatta beş sezon sürer