ÇÖREK OTU MUCİZESİ

Vahap Akbulut

17 Ocak 2018 Çarşamba 17:47

ÇÖREK OTU MUCİZESİ

ÇÖREK OTU MUCİZESİ

Çörek otu günlük hayatımızda hamur işlerinizde de kullandığımız Latince adı Nigella olan insan sağlığına inanılmaz faydaları olan mucize Bir nimettir.

 Yapılan araştırmalar SONUCU çocuk otunu değerli kılan şey tabii ki içerdiği vitamin ve minerallerdir insan sağlığına şaşırtıcı şekilde sağladığı katkı veya hastalıkların tedavisini de ilaç olarak kullanılan çok zengin ve güçlü mineraller şu şekildedir.   

Çörek otu a-b-c-b1-b2-b6 içerir. Mineral olarak ise selenyum Çinko magnezyum ve de en önemlisi thymol bileşim türevidir.   

Çörek otunda yaklaşık %35 karbonhidrat %36 çeşitli yağlar %21 albümin bulunmaktadır.  Çörekotunun önemli bileşenleri birçok hastalığa şifa kaynağı olduğu dünya literatüründe geçmektedir.  Çörek otu Başlıca astım bronşit alerji romatizma iltihaplı romatizma kan şekeri düzenleyici ve ürik Asit azaltıcı etkiler sağlamaktadır. 

Çörek otu ve çörek otu yağı şu şekilde kullanılabilir.  

Astım atakların da bir miktar çekilmiş çörek otu bir miktar kahveyle karıştırılarak sabah akşam içilirse astım ataklarına şifa verir, ayrıca göğüs ve omuz bölgesine çörek otu yağı ile masaj yapılır.   

Yüksek tansiyonu olanlar sabah akşam bir tatlı kaşı çörek otu ya da bir tatlı kaşığı çörek otu yağı getirse tansiyonu dengeler.   Sabah akşam bir tatlı kaşığı çörek otu yağı ağızda çalkalanarak yutulursa boğaz ağrılarına ve bademcik iltihaplarına şifa verir.   

Çeşitli sebeplerle radyasyona maruz kalan kişiler sabah akşam bir tatlı kaşı çörekotu tuzunu yoğurt un içine karıştırarak yerlerse radyasyonun negatif etkilerinden korunmuş olurlar.   Şehir hayatından dolayı çeşitli kimyasallara maruz kalan vücudumuzu sabah akşam kullanacağımız bir tatlı kaşı çörekotu yağı ile koruyabiliriz.   Sedef hastalığında çörekotu tuzunu lapa yaparak ilgili bölgeye uyguladığımız da başarılı sonuçlar alınmaktadır.    Çörekotu düzenli kullanıldığında kolon kanseri riskini azaltır.  

Avrupa’da yapılan çalışmalarda alerjik astım Ve egzama hastası olan 200 gönüllüde yapılan çalışmada Günlük 50 100 mg çörekotu kullandırılan kişilerde yüzde seksene varan iyileşme gözlenmiştir.  Çörek otunun ayrıca hafıza güçlendirici etkisi de saptanmıştır.  Çörek otu yağı bal ve limon suyu ile karıştırılıp günde dört defa bir tatlı kaşı tüketilirse böbrek ve safra taşlarının da eritmeye yardımcı olur.  Şöyle kutu çok güçlü bağışıklık sistemi güçlendiricidir vücuttaki iyi hücreleri yeniler cildi nemlendirir ve tazelik katar çörekotu İnsan boyutundaki kötü mikropları ve mantarları öldürür. 

Sinüzit hastası olanlar sabah akşam iki kere ikişer damla burnuna damlatılırsa süsleri akıtır.   Düzenli çörek otu tozu ve çörek otu yağı kullanan kişiler Güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olurlar damar sertliği ve damar tıkanıklığı sıkıntısı yaşamazlar gün içinde yüksek dirençli olurlar; ruh sağlığı veya hormon sistemleri düzenli olur.                     

Sağlıcakla kalın.          

Vahap Akbulut

Yorumlar