Bükemediği bileği…

2 Aralık 2017 Cumartesi 18:45

Bükemediği bileği…

Bükemediği bileği…

Zonguldak’ın Alaplı ilçesi Ak Parti kongresi yoğun katılım ile gerçekleştirildi. Kongrede Milletvekili Faruk Çaturoğlu’nun bütün engellemeleri ve görevden alma girişimlerine rağmen Genel Merkez tarafından yeniden aday gösterilen Mustafa Yavuz tek liste ile yeniden başkanlığa seçildi.

Alaplı Ak Parti İlçe olağan kongresine Ak Parti Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu, önceki dönem milletvekilleri, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, bazı belde belediye başkanları, Bazı belediye meclis üyeleri, İl Başkanı Zeki Tosun, Ereğli Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, bazı belde başkanları ve partililer katıldı. Kongrede konuşan Ak Parti Alaplı ilçe başkanı ve başkan adayı Mustafa Yavuz, ilçe başkanlığına yeniden aday gösterildiği için duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Ak Parti Alaplı ilçe başkanlığı olarak 2014 yılında emaneten verdikleri belediye başkanlığını 2019 yılında yeniden geri alacaklarını söyledi. Yavuz konuşmasını kongreye katılan herkese teşekkür ederek noktaladı. Protokol konuşmalarının ardından delegeler seçime geçerek oylarını kullandı. Kongrede 308 delegenin katıldığı ve 290 oy kullanılan konrede 4 boş ve 3 geçersiz oy çıktı. 282 oy alan Mustafa Yavuz yeniden başkanlığa seçildi. Mustafa Yavuz ve ekibi gelen tebrikleri kabul etti.

KONGRE SÜRECİNDE NELER YAŞANDI?

Alaplı ilçe kongresi öncesinde iddiaya göre Ak Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Mustafa Yavuz’u görevden almak üzere harekete geçmiş, Yavuz’un görevden alınması için genel merkezde düğmeye basmıştı. Milletvekili Faruk Çaturoğlu yaptığı girişimlerde başarılı olamazken, Çaturoğlu’nun tüm girişimlerine rağmen Ak Parti Genel Merkezi tarafından Mustafa Yavuz yeniden aday gösterildi. Bu haberi duyan Ak Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu genel merkezde yaptığı yeni hamlesi de boşa çıktı. Kongrenin 2 Aralık tarihinde yapılacağının belirlenmesinin ardından Çaturoğlu kongre sürecinde Mustafa Yavuz’u görevden alamadı.

ZEKİ TOSUN’DAN TALİMATLI AÇIKLAMA

Ak Parti Zonguldak il Başkanı Zeki Tosun, Mustafa Yavuz’un adaylığını açıkladığını açıkladığı toplantıda, Yavuz’un adaylık açıklamasında “Bölge Milletvekilimiz Faruk Çaturoğlu’nun uygun görüşü ve tasvibi ile Genel Merkezimizin de onayı ile mevcut İlçe Başkanımız Mustafa Yavuz ile kongreye gitme kararı aldık” demişti. Tosun’un bu açıklamasının Faruk Çaturoğlu’nun verdiği direktifler sonrasında talimatla yaptığı iddia edildi.

FARUK ÇATUROĞLU GÖREVDEN ALDIRAMADIĞI MUSTAFA YAVUZ’U TEBRİK ETTİ

Kongrede yapılan konuşmaların ardından Ak Parti ilçe başkanı Mustafa Yavuz ve ekibi gelen tebrikleri kabul etti. Ak Parti İlçe başkanı Faruk Çaturoğlu’ da görevden aldırmak istediği ancak bunda başarılı olamadığı, yeniden başkanlığa seçilen Mustafa Yavuz’un elini sıkarak tebrik etti.

Yorumlar
 • ümran
  3 Aralık 2017 Pazar 00:59

  ercan candanda böyle yendi..candandan sonra gelen vekilin çivi çaktığı yok.çıksın desin ben şuraya buraya çivi çaktım diye inanın çivi çakılmadı ercan candandan sonra memlekete..2019 da ercan candan inşallah geri gelir

 • ibram ağa
  2 Aralık 2017 Cumartesi 23:11

  Alaplı da deli ibram vardı rahmetli alaplıda ibn başkaldıramadım derdi haklıymış

 • Akpartili
  2 Aralık 2017 Cumartesi 21:49

  Bunlar birbirini yeme peşinde böyle dava arkadaslığımı olur yazık be sana vekil