Bu yarış olmazsa, diğerleri de olmayacak…

12 Haziran 2019 Çarşamba 16:28

Bu yarış olmazsa, diğerleri de olmayacak…

Bu yarış olmazsa, diğerleri de olmayacak…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 27-28 Temmuz tarihleri arasında yapılması planlanan Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) resmi internet sitesinde de Ereğli olarak yayınlanan yarışların katılım payı ödenmediği için yarışların başka bir şehre alınacağı öğrenildi.

Son günlerde yapılan organizasyonlarla sporseverlerin ve ilçeye dışarıdan gelen misafirlerin odak noktası olan Karadeniz Ereğli’ de 27-28 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan Tırmanma Rallisi katılım payı ödenmediği ve yarışmanın sahiplenilmemesinden dolayı başka bir şehre alınacağı öğrenildi.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) resmi internet sitesinde yarışların yapılacağı yer olarak hala Ereğli gözükse de, katılım payının ödenmemesi bu yarışların başka bir il ya da ilçeye kaymasına neden olacak.

Yarışların yapılmaması ilçeye hem tanıtım hem de ekonomi anlamında ciddi kayıp yaşatacağı belirtiliyor. Yarışlara katılacak olan 39 araç ile birlikte, yarışların bir gün öncesinde birçok aracın katılacağı Drift yarışları ve klasik otomobil yarışlarının da kaybedilmesi söz konusu.

MİLYONLARCA LİRA HAVAYA UÇTU

Bundan kısa süre önce Aydınlar Subaşı köylerinde yapılan ve 1180 aracın geldiği ve izleyici olarak 10 bin kişin geldiği PİCK-UP FEST etkinliğinde ilçeye ciddi ekonomik girdi sağlanmış, tırmanma rallisinde ise bu girdiğini en az 50 katının katılım sağlayacağı bekleniyordu.

TIRMANMA RALLİSİ AVRUPA RALLİ ŞAMPİYONASINI DA KAYBETTİRDİ

27-28 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan Tırmanma Rallisinin gerçekleştirilememesi seneye yine Ereğli’ de yapılması planlanan Avrupa Ralli Şampiyonasının da kaybedileceği ifade edildi. Avrupa Ralli Şampiyonasında ilçeye milyonlarca lira girdi ve milyonlarca insanın da gelmesinin önüne engel çekilmesine neden olduğu ifade edildi.

TIRMANMA RALLİSİ MUTLAKJA İLÇEYE GETİRİLMELİ

Tırmanma rallisinin ilçeye kazandırılması için sponsorların şart olduğu ve bu sponsor olacak firmaların, belediyelerin, Oda yönetimlerinin ve sivil toplum kuruluşlarının destek vermesi durumunda sayısız etkinliklerin ilçeye kazandırılması ve ekonomik ve sosyal açıdan da girdi sağlanacağı ifade edildi.

Yorumlar