Bu daha başlangıç!..

6 Mart 2019 Çarşamba 15:39

Bu daha başlangıç!..

Bu daha başlangıç!..

Karadeniz Ereğli’de kurulan Pop Müzik Grubu “Böceeeek” ilçede verdiği ilk konserinde dinleyicilerden tam not aldı.

Pop Müzik topluluğu Böceeeek, Karadeniz Ereğli’deki ilk konserini Yönder Site Kulüp’te verdi.  Mühendis Barış İngenç’in klavye, Değişim Radyo Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Doğan’ın basgitar, Halkla İlişkiler Uzmanı Cevat Bozkurt’un Ritm Gitar, Psikolog Esra Arslan ve Öğretmen Esra Özkan’ın Solist, Diş Hekimi Erhan Dizdar’ın Bateri, Plastik Cerrah Emre Özdengil’in Perküsyon/vokal,  Erdemir Yöneticilerinden Kürşat Konca’nın ise solo gitarda sahne aldığı konser izleyicilere unutulmaz dakikalar yaşattı.

Grup üyelerinden Özkan Doğan, grubun isminin, grubu oluşturan üyelerin isimlerinin ilk harflerinden oluştuğunu söyledi.

Doğan şöyle dedi:

“Bundan altı ay önce, müzik sohbetleri sırasında arkadaşlarım çeşitli enstrümanlar  çaldığını duyduğumda içimde hep yaşayan orkestra heyecanı yeniden canlandı.  Grup kuralım teklifime hepsi heyecanla evet dedi. Barış ile zaten böyle bir niyetimiz vardı.  Eski orkestra üyelerimizden Cevat’a durumu aktardık, o da çok sevindi.  Üyelerin de katılımıyla çalışmalar başladık.  Her zaman olduğu gibi, şef olarak Barış kardeşimiz göreve oybirliğiyle atandı.  Onun öncülüğünde repertuvar oluşturuldu. Yaklaşık altı ay kendi halimizde çaldık.  Son günlerde çalışmalarımıza gelerek bizi dinleyenlerin, ‘siz niye bir konser vermiyorsunuz’ önerisiyle sahneye çıkma kararı aldık.  İyi ki de almışız. Dinleyenlerin yoğun ilgisiyle karşılaştık. Çalışmalarımızın neticesinin böyle güzel olması hepimizi çok mutlu etti.

Çalışmalarımıza aynı hızla devam ediyoruz. 22 Nisan günü yine Yönder Site Kulüp’te daha geniş katılımlı bir dinleyici kitlesi karşısında sahneye çıkma kararı aldık.  Halkımızın dinlemek istediği şarkıları repertuvarımıza alarak konserlerimize devam etmeyi planlıyoruz.”

 

Yorumlar