Böyle çarpıştılar...

30 Ekim 2018 Salı 13:40

Böyle çarpıştılar...

Böyle çarpıştılar...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde ışık ihlali yapan sürücü kazaya sebep oldu. İki hafif ticari kamyonetin hurdaya döndüğü kazada yaralanan olmazken, kırmızı ışık ihlali yaptığı iddia edilen sürücünün neden olduğu kaza güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

Kaza saat 13.20 sularında Ereğli Alaplı karayolu Gülüç kavşağında meydana geldi. İddiaya göre yan yoldan ana yola çıkmak isteyen Nurettin Sofuoğlu’nun (63) kullandığı 55 VE 700 plakalı hafif ticari kamyonet ile Ereğli’den Alaplı istikametine giden Hikmet Yüzgeç’in (67) kullandığı 67 SG 289 plakalı hafif ticari kamyonet ile çarpıştı. Kazada Sofuoğlu’nun kullandığı kamyonet hurdaya dönerken, Hikmet Yüzgeç’in kullandığı kamyonet ise takla atarak durabildi. Çevredeki vatandaşların yardımına koştuğu sürücüler için sağlık ekiplerine haber verildi. Ancak her iki sürücü de tedaviyi kabul etmeyerek ambulanstan indi. Kazada hurdaya dönen araçlar çekici ile olay yerinden kaldırıldı. Kısa süre tek şeritten verilen trafik, araçların kaldırılması ile normale döndü.

KAZA ANI SANİYE SANİYE KAMERALARA YANSIDI

Diğer yandan yaşana kaza saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde Hikmet Yüzgeç’in yeşil ışıkta geçtiği, kırmızı ışıkta geçen Nurettin Sofuoğlu’nun kullandığı araçla çarpıştıktan sonra takla attığı görülüyor.

Yorumlar
  • mehmet topçu
    30 Ekim 2018 Salı 18:27

    güzel bir olay acelen neydiki ışık ihlali yapıp başkasına zarar veriyorsun cahilmisiniz ışıkları konulma sebebi neydi başkasının hakkını gasp etmediye konmuş oranın oyolların tapusunu sana vermezler ne oldu şimdi ah keşke ya