Bilim fuarı törenle açıldı

26 Mayıs 2017 Cuma 18:25

Bilim fuarı törenle açıldı

Bilim fuarı törenle açıldı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Kepez İzmirlioğlu Ortaokulunda TÜBİTAK bilim fuarı düzenlenen tören ile açıldı.

Bilim Fuarına , Ereğli kaymakamı Nazım Madenoğlu,İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz  Şube Müdürü İsmail Aksoy, Şube Müdürü Bahattin Girgin, veliler ve vatandaşlar katıldı.Fuar da bilim Araştırma projelerinin yanı sıra Halk eğitim kurslarının el sanatları işçiliği sergisi resim sergisi teknoloji tasarım sergisi anasınıfları yıl sonu sergisi özel eğitim sınıfları sergisi yer aldı.

Fuarın açılış konuşmasını yapan Kepez İzmirlioğlu Ortaokulu müdürü İsmet Kalıçlı, bu sene fuarın dördüncüsünü düzenlediklerini söyledi. Kalıçlı konuşmasında  "TÜBİTAK ‘IN desteğiyle bu yıl 4.ncüsünü düzenlediğimiz Tübitak 4006 bilim fuarının açılışını gerçekleştirmenin mutluluğu içindeyiz. Hepinizin bildiği üzere bilim fuarları öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir. Bilim fuarları, genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler hayal gücü ile yaratıcılığın birleşimidir. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı da bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır" dedi

İlçe milli eğitim müdürü Numan Korkmaz ise konuşmasında "Öğretmen ve öğrencilerin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ederiz. Bu fuarda çeşitli çalışmalarını sergileyen çocuklarımız ileride ülke yararına olacak büyük buluşların mimarı olabilirler. Her biri birer bilim adamı olarak ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırabilir" dedi.

Fuar açılışında son konuşmayı yapan Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu "Sevgili öğrenciler, biliniz ki, yeryüzünde hiçbir icat sıfırdan var olmamıştır. Her çalışmanın mutlaka öncesi bulunmaktadır. Eminim ki proje çalışmalarınızın her biri ileride başarılı çalışmalarınıza atılacak büyük imzaların ilk basamağıdır. Sevgili öğrenciler, her icat, merak ve sabır sonucunda bulunmuştur. Edison ampülü icat etmek için tam 10000 deney yapmıştır.sizler hazırlayıp heyecanla sergilediğiniz eserlerinizden dolayı siz geleceğin mucitlerine  ve rehberlik eden öğretmenlerinize teşekkür ediyorum" dedi.  

Konuşmaların ardından fuarın açılışını Ereğli kaymakamı Nazım Madenoğlu,İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz  Şube Müdürü İsmail Aksoy, Şube Müdürü Bahattin Girgin , Okul Müdürü İsmet Kalıçlı ile kurdele keserek birlikte yaptılar.

Kaymakam Madenoğlu ve beraberindekiler sergilenen eserleri tek,tek gezerek öğrencilerden bilgi aldılar.

Yorumlar