Bayan futbol takımında transfer atağı…

15 Ekim 2018 Pazartesi 20:03

Bayan futbol takımında transfer atağı…

Bayan futbol takımında transfer atağı…

2018-2019 sezonunda üst üste 7. kez Kadınlar 1. Ligi’nde mücadele edecek olan Kdz.Ereğli Belediyespor’da yeni sezon hazırlıkları sürerken eflatun beyazlılar, sezon öncesi yapılan 8 transferle dikkatleri üzerine çekti. Geçen sezon Ataşehir’e transfer olan Milli oyuncu Ece Türkoğlu’nu yeniden renklerine bağlayan eflatun beyazlılar, yine Ataşehir’den , 35 kez Milli olan kaleci Duygu Yılmaz ile  aralarından Beşiktaş’dan ve 1207 Antalya’da 2 transfer olmak üzere toplam 8  yaparak kadrosunu güçlendirdi.

Kadınlar 1. Ligi’nde 2018-2019 sezonun ilk maçında 21 Ekim Pazar günü sahasında Amedspor’u konuk edecek, Kdz. Ereğli Belediyespor Bayan Futbol Takımı yeni sezon hazırlıklarını sürdürürken kadrosunu yeni transferler ile güçlendirdi.

ECE YUVAYA DÖNDÜ

Kdz. Ereğli Belediyespor transfere 7 sezon üst üste eflatun beyazlı formayı giyen, geçen sezon ise Ataşehir Belediyespor’a transfer olan Milli oyuncu Ece Türkoğlu’nu renklerine bağlayarak başladı. Milli formayı 61 kez giyen, milli maçlar ve ligde 45 golü bulunan Ece Türkoğlu bir süre önce takımla birlikte çalışmalara başladı.

EREĞLİ’YE MİLLİ KALECİ

Eflatun beyazlılar yeni sezon öncesi kaleye de takviye yaptı. Geçen sezon eflatun beyazlıların kalesini koruyan Selda Akgöz ile yollarını ayıran eflatun beyazlılar, ligin güçlü ekiplerinden İstanbul temsilcisi Ataşehir Belediyespor’un kalecisi Duygu Yılmaz’ı renklerine bağladı. 35 kez Milli olan tecrübeli eldivenin Kadınlar 1.Ligi’nde 86 maçı bulunuyor.

BEŞİKTAŞ’DAN 2 TRANSFER

Eflatun beyazlılar yeni sezon öncesi ligin iddialı takımlarından Beşiktaş’dan da 2 oyuncuyu kadrosuna kattı. Eflatun beyazlılar geçen sezon Beşiktaş forması giyen forvet Ceren Nurlu ve orta saha oyuncusu Kezban Tağ’ı da renklerine bağladı.

DİĞER TRANSFERLER

Kdz. Ereğli Belediyespor yeni sezon öncesi geçen sezon Fatih Vatan forması giyen eski oyuncusu Stoper Lütfiye Ercümen, 1207 Antalyaspor’dan savunma oyuncusu Serra Çağan ve Stoper Bahar Güvenç ile Dörtyol Belediyespor’dan Burçin Erseçal’ı da renklerine bağladı.

Yorumlar