Batı Karadeniz’in en steril en donanımlı hastanesi…

22 Mayıs 2020 Cuma 11:48

Batı Karadeniz’in en steril en donanımlı hastanesi…

Batı Karadeniz’in en steril en donanımlı hastanesi…

Zonguldak ve Batı Karadeniz bölgesinin en donanımlı hastanesi olan Echomar hastanesi, steril ortamda hizmetine devam ediyor. Koronavirüs ile ilgili tedavi sürecinin yaşanmadığı hastanede tüm servisler hizmet veriyor.

Türkiye ve dünyada etkisini gösteren Koronavirüs salgını sonrasında bir çok özel hastane Pandemi hastanesi olarak görevlendirilirken, Zonguldak ve Batı Karadeniz bölgesinin en donanımlı hastanesi olan Echomar hastanesi Pandemi hastanesi olarak değil, steril ortamda normal hastalara hizmet veriyor. Koronavirüs ile ilgili hiçbir hastanın tedavi görmediği hastanede servisler normal olarak hizmetine devam ediyor. Hastaneye gelen hastalar gerekli kontrollerin yapılmasının ardından Polikliniklerde muayene oluyor.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Özel Echomar Hastanesi Başhekimi Nevzat Çimenoğlu, zorlu süreçte hastanelerinin hizmetine normal olarak devam ettiğini söyledi. Zorlu açıklamasında “Özel Echomar hastanesi sürecin başlamasından bugüne kadar hizmetine normal olarak devam ediyor. Pandemi hastanesi olarak kabul edilmedi. Koronavirüs ile ilgili hastamızın bulunmadığı hastanemize tedavi için gelen hastalarımız gerekli kontrollerinin yapılmasının ardından Polikliniklere yönlendiriliyor. Halkımıza steril ortamda hizmet vermeye devam ediyoruz” dedi.

Başhekim Nevzat Çimenoğlu ayrıca Bypass ve Anjiyoda bölgede tek hastane olduklarını dile getirdiği konuşmasında “Özel Echomar hastanesi olarak Batı Karadeniz bölgesinde Anjiyo ve Bypass konularından tek hastaneyiz. Bugüne kadar birçok kalp rahatsızlığı bulunan hastamız yeniden hayata tutundu. Halkımıza hizmet verebilmenin ve hayata tutunmalarında küçük de olsa rol alabiliyorsak ne mutlu bizlere” dedi.

Özel Echomar hastanesi Genel Koordinatörü Kaya Karatepe’ de açıklamasında hastane personeli ve çalışanları olarak gerekli tüm önlemlerin alındığını, hastane içinde sosyal mesafenin korunması amacıyla çalışmaların yapıldığını ve hastane içinde bir çok noktaya dezenfektan koyduklarını söyledi.

Yorumlar