Başvurusunu yaptı…

4 Mayıs 2018 Cuma 18:14

Başvurusunu yaptı…

Başvurusunu yaptı…

Önceki Dönem Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, CHP’den Aday Adayı başvurusunda bulundu.

Posbıyık, yaptığı açıklamada, aday adaylığı başvurusunda bulunmak üzere Ankara’da CHP Genel Merkezi’nde bulunduğunu söyledi. Posbıyık, aday adaylığı başvurusundan sonra mülakata katılacağını belirterek, “Bugün itibarıyla aday adaylık başvurumu yapıyorum, destekleyen dostlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bilindiği gibi Halil Posbıyık 1994’ten 2014 yılına kadar Karadeniz Ereğli Belediye Başkanlığını yürütmüştü. 2007 yılında  Milletvekili Adayı olmak için belediye başkanlığını bir süre bırakan Posbıyık, 2009 yılı başında yeniden Ereğli Belediye başkanı olmuştu. Posbıyık 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde çok az bir farkla Belediye Başkanlığı seçimini kaybetmişti. 

Halil Posbıyık, 2011 seçimlerinde milletvekili adaylığı için girişimlerde bulunmuş, ancak genel merkezin tutumu nedeniyle aday olmamıştı. Posbıyık 2015 seçimlerinde de kontenjandan aday adaylığı başvurusu yapmıştı.

Yorumlar
  • posbıyık
    7 Mayıs 2018 Pazartesi 00:44

    efsane posbıyık sana belediye başkanlığı yakışır . ereğli rezil durumda . gel kurtar milleti ! verdikleri vaatler fos çıktı akpnin !

  • MURAT ACAR
    4 Mayıs 2018 Cuma 22:59

    SON DÖNEMDEKİ TAVIR VE DAVRANIŞLARINIZI GÖDÜK SAYI POSBIYIK ÇEKİLDE GENÇLERİ ÖNÜNÜ TIKAMAYINIZ .