Başvurusunu yaptı… Açıklamayı Parti’de yapacak…

29 Nisan 2018 Pazar 15:11

Başvurusunu yaptı… Açıklamayı Parti’de yapacak…

Başvurusunu yaptı… Açıklamayı Parti’de yapacak…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinin genç iş adamlarından olan ve Ak Parti’de birçok görev alan, Ak Ocaklar Gençlik kolları başkanı Erkan Karakök Milletvekilliği aday adaylığı başvurusunu yaptı. Açıklamasını Pazartesi günü Parti binasında saat 14.00’ de gerçekleştirecek olan Karakök, aday adaylığına baş vurmasının en büyük etkeninin Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Gençlerimizin önünü açmalıyız’ sözü olduğunu söyledi.

Ereğli’nin genç iş adamlarından Erkan Karakök, 24 Haziran erken genel seçimleri için aday adaylığı baş vurusunu Ak Parti İl Başkanlığında gerçekleştirdi. 18. Sıradan aday adayı olan Erkan Karakök, aday adaylığı açıklamasını ise 30 Nisan 2018 Pazartesi günü parti binasında saat 14.00 de açıklayacağını paylaştı. Karakök, aday adaylığına baş vurmasının en büyük etkeninin Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Gençlerimizin önünü açmalıyız’ sözü olduğunu söyledi.

Karakök açıklamasında “Cumhurbaşkanımız, Ak Parti genel başkanımız Reis’imiz sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın her konuşmasında dile getirdiği ‘Gençlerimizin önünü açmalıyız’ sözü benim aday adaylığına başvurmama en büyük etken oldu. Genç ve dinamik isimlerin siyasette yer alması Reis’imizin çektiği en önemli nokta. Bende büyüklerimden aldığım icazet ve yaptığım istişareler sonucu aday adaylığına baş vurma kararını aldım. Siyasette gençlere yer verilmesine inandığım ve bu uğurda elimden geleni yapacağıma emin olduğum için aday adaylığımı Pazartesi günü Saat 14.00’ de parti binasında düzenleyeceğimiz basın toplantısı ile açıklayacağım. Gençlerin sorunlarını, işsizliğin sona ermesi, işsiz gençlerimizin gurbete giderek sevdiklerinden ayrılmaması için tüm gücümle çalışacağım. Aday olmam durumunda ise siyasete yeni bir soluk getirmek, gençlerin önünü açacak projeler üretmek için de hazırım. Rabbim utandırmasın” dedi.

Yorumlar