Başkan Tekin; “Rahmet ve Minnetle anıyorum…”

9 Kasım 2018 Cuma 13:16

Başkan Tekin; “Rahmet ve Minnetle anıyorum…”

Başkan Tekin; “Rahmet ve Minnetle anıyorum…"

Zonguldak Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin 10 Kasım Atatürk’ü Anma günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin 10 Kasım Atatürk’ü anma günü dolayısıyla “Milletçe sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz.” İfadelerine yer vererek Tekin mesajında;

"Kurtuluş Savaşımızın Önderi ve Cumhuriyetimizin Kurucusu, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 80’inci yılında, Milletçe sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz.

İçinde bulunulan imkânsızlık ve yokluklar nedeniyle bağımsızlık umutlarının azalmakta olduğu bir dönemde, tarihinde asla esaret altına alınamamış Milletimize olan inancını kaybetmeyerek birbirine kenetlenmesini ve ayağa kalkmasını sağlayan Atatürk, Milletimizin Kurtuluş Savaşı gibi tarihte eşine az rastlanır bir zafere ulaşmasına öncülük etmiştir. Bütün hayatını bir milletin var olma mücadelesi üzerine şekillendiren ve kahraman ulusumuzla birlikte yepyeni bir devlet kuran Mustafa Kemal Atatürk içinde bulunduğu zor şartlara ve sahip olduğu sınırlı imkânlara rağmen, milletinden aldığı güç ve destekle bağımsız ve millet egemenliğine dayanan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna liderlik etmiştir. Bizlere düşen en büyük görev, fikir ve başarıları ile dünya milletlerine örnek teşkil etmiş olan Mustafa Kemal Atatürk'ün emanet ettiği Cumhuriyete sahip çıkmak ve gelecek nesillere onun fikirlerini aktarmak olacaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 80. yıl dönümünde saygıyla yâd ediyor. Vatanımız uğruna fedakârca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum."

Yorumlar