Bahçeşehir Ereğli Kampüs tanıtım toplantısı gerçekleştirildi

7 Ocak 2017 Cumartesi 17:40

Bahçeşehir Ereğli Kampüs tanıtım toplantısı gerçekleştirildi

Bahçeşehir Ereğli Kampüs tanıtım toplantısı gerçekleştirildi

Bahçeşehir Okulları'nın Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında açacağı, "Bahçeşehir Okulları Ereğli Kampusu" tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Bahçeşehir Okulları Ereğli Kampusu tanıtım toplantısı Büyük Anadolu Otel'de yapıldı. Kıyıcak mahallesinde inşaatı devam eden, 2017-2018 eğitim yılında ilk öğrencilerini kabul edecek olan Bahçeşehir Okulları'nın tanıtım toplantısına Ak Parti Milletvekili Faruk Çaturoğlu,  Bahçeşehir Okulları Pazarlama ve İletişim Direktörü Senem Dinçer, Karadeniz Bölge Koordinatörü Savaş Boyar Ereğli Kurucusu Oğuz Karahan ve davetliler katıldı. Toplantıya öğrenciler ve velilerin ilgisi oldukça fazlaydı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Bahçeşehir Okulları'nın tanıtım videosu izlendi. Ardından hava muhalefeti nedeniyle toplantıya katılamayan Bahçeşehir Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel'in mesajı okundu.

Bahçeşehir Okulları Karadeniz Bölge Koordinatörü Savaş Boyar, Bahçeşehir Okulları olarak 42 ilde 81 adet kampusleri bulunduğunu söyledi. 2016-1017 eğitim yılı itibariyle 20 kampusu de faaliyete geçirerek toplam 101 kampuse ulaşmayı hedeflediklerini anlatan Boyar, şöyle konuştu:"101 kampusumuzda 50 bin üzerinde öğrencimiz eğitim görecektir. Bahçeşehir Eğitim Kurumları'nda üniversitemizde dahil olmak üzere 150 bin öğrencisi mevcuttur. Eğreli'de açılacak kampusumuz son derece gelişmiş teknolojiye sahip olacaktır. 11 bin metrekare alan üzerinde 52 derslikli bir kampus olacaktır. Burada ana okulundan liseye kadar her kadememiz mevcuttur. Mayıs ayı gibi okulun bitmesi hedefleniyor. Eğitimimiz içeriğinde kişiye özgü eğitim modelimizi çok önemsiyoruz. Yani öğrencimizin içindeki cevherini keşfediyoruz. Her öğrenciye aynı öğrenme sitilini taktiğini uygulamıyoruz. Salondakilerin nasıl parmak izleri aynı değilse her öğrencinin öğrenme tarzı aynı değildir. Öğrenemeyen öğrenci yoktur, sadece öğrenciye doğru yaklaşamayan sistem vardır. İşte biz bu sürece talibiz."

Bahçeşehir Okulları Ereğli Kurucusu Oğuz Karahan da ülkenin geleceğine yön verecek olan bireylerin yetiştiği Bahçeşehir ailesine katılmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.  Türkiye'ye katkı sağlayacak bir yatırımla geleceği emanet edecek pırıl pırıl gençler yetiştireceklerini ifade eden Karahan, "Karadeniz Ereğli kampusunda geleceğin eğitimini uygulayacağız. Eğitimin öncüsü olma misyonumuzla yabancı dil eğitimi, kişiye özgü öğrenim modelini hayata geçireceğiz. Tüm bu öncü çalışmalarımızı akademik başarımızla taçlandıracağız. Ereğli kampusu dünyadaki eğitim kampusları gibi tüm olanaklara sahip genel müdürlükteki eğitim yöneticileri tarafından oryantasyonlarla sisteme adapte edilmiş öğretmenlerle Türkiye'nin aydınlık geleceğini temsil edecektir." dedi.

Ak Parti Milletvekili Faruk Çaturoğlu da Ereğli'ye yapılacak okulu önemsediklerini ve Bahçeşehir Okulları'nın önemli bir eğitim kurumu olduğunu ifade etti. Toplantı velilerin sorularının Bahçeşehir Okulları Karadeniz Bölge Koordinatörü Savaş Boyar tarafından cevaplandırılmasının ardından sona erdi.

Yorumlar