Bağımsızdı, CHP'ye geçti...

11 Kasım 2017 Cumartesi 16:16

Bağımsızdı, CHP'ye geçti...

Bağımsızdı, CHP'ye geçti...

Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı beldesinde  Ak Parti'den istifa ederek bağımsız belediye meclis üyesi olan Abdullah Cebeci, düzenlenen tören ile Cumhuriyet Halk Partisi'ne üye oldu.

2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi'nden aday olarak Belediye meclis üyesi olan Abdullah Cebeci, yine Milliyetçi Hareket Partisi'nden Ormanlı belediye başkanlığına seçilen Bayram Başol'un istifa ederek Ak Parti'ye geçmesinin ardından istifa etmiş ve bağımsız belediye meclis üyesi olarak görevine devam etmişti. Abdullah Cebeci, Cumhuriyet Halk Partisi'nde düzenlenen törenin ardından CHP'ye üye oldu.

Düzenlenen tören ile ilgili olarak Cumhuriyet Halk Partisi tarafından yapılan yazılı açıklamada CHP' ye üye olan Abdullah Cebeci'nin rozetinin Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Sertan OCakçı tarafından takıldığı belirtildi. Yapılan yazıda "Ülkemizde yaşanan bütün olumsuzluklara rağmen Cumhuriyet Halk Partisi’nin ülkemiz genelinde, yerelinde ve halkımızın yüreğinde yükselişini sürdürmektedir,Kdz. Ereğli’nin Ormanlı Belde Belediyesinde meclis üyesi olan, MHP'den istifa edip bağımsız meclis üyesi olarak devam eden Abdullah Cebeci’yi bugün itibariyle CHP’ye kazandırmış bulunmaktayız. Cumhuriyet Halk Partisi Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığımızda yeni meclis üyemiz  Abdullah Cebeci’nin parti kaydı yapılıp, Cumhuriyet Halk Partisi Kdz. Ereğli İlçe Başkanımız Sertan Ocakcı tarafından CHP rozetimiz takılmıştır. Sayın Abdullah Cebeci’ye Cumhuriyet Halk Partisinde ki görevinde başarılar diler, gösterdiği özverili duruşu için kendisine teşekkür ediyoruz. Bizler, Cumhuriyet Halk Partimizi büyütmeye devam edeceğiz"

AK PARTİ'DEN ADAY OLAMAMIŞTI...

2014 yerel seçimleri öncesinde Ak Parti'den belediye Başkan adayı olarak seçimlere girmeye çalışan Bayram Başol, Ak Parti'den aday olamayınca Ak Parti ile ilgili sert açıklamalarda bulunmuş ve ekibi ile birlikte Milliyetçi Hareket Partisi'ne geçerek aday olmuştu. Milliyetçi Hareket Partisi'nden belediye başkanlığını kazanan Bayram Başol, aradan geçen kısa zamanda Bayram Başol bazı meclis üyeleri ile birlikte Ak Partiye geçmişti. Bayram Başol'un istifasının ardından Abdullah Cebeci'de MHP'den istifa etmiş ve belediye meclis üyeliğini bağımsız olarak sürdürüyordu.

Yorumlar
  • sadece sordum
    11 Kasım 2017 Cumartesi 22:39

    Birdaha parti değiştirmeyeceğine senet aldınmı başkan yarın ne olacağı belli olmaz