BEN NE YAZDIYSAM O! BALCI’NIN AÇIKLAMASI...

Sinan KABATEPE

28 Ocak 2019 Pazartesi 23:31

BEN NE YAZDIYSAM O! BALCI’NIN AÇIKLAMASI...

BEN NE YAZDIYSAM O! BALCI’NIN AÇIKLAMASI...

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerinde özellikle Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayının açıklanmaması ortamı bir hayli germişti. Herkes kim olacak diye birbirine kimin aday olacağı konusunda sürekli soru sorarken, 20 Ocak Pazar günü bir köse yazdım. CHP Genel merkezinde yaşananları, Ereğli’ de PM üyesi tarafından yapılan ve yaklaşık oranla yani yüzde 76’lık sonuçla Halil Posbıyık’ın çıktığı anket, Erol Çivici lehine değiştiğini yazmıştım.

Daha sonra nasıl olduysa MYK’dan çıkan isim olan Erol Çivici’nin, PM’ de dosyası reddedildi.

Yaşanan bu olayın ardından köşemde yazdığım yazıda ‘Bu gelişmelerden sonra CHP Ereğli adayı Halil Posbıyık olur’ demiştim. Ben ne yazdıysam o oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, Pazartesi günü partisinin balkonundan halka seslenerek HALKIN ADAYIYIM dedi.

Ereğli’ de 31 Mart tarihinde 4 Aday yarışacak. Ben Ereğli ve Ereğli halkı için hayırlısı olsun diyerek, Ereğli halkının en iyi kararı vereceğini biliyorum.

*******************
Ereğli Cumhuriyet Halk Partisi’nin önceki dönem ilçe başkanlarından ve sürekli olarak Cumhuriyet Halk Partisi’nden bir yerlere aday olan Yaşar Balcı sosyal medyasından birlik beraberlik çağrısında bulunmuş.

Allah için güzel şeyler de yazmış. Demiş ki ‘Bundan sonra kavga etmek ağır eleştiler yaparak kaos yaratmak yerine, pozitif yaklaşımla bundan sonraki sürecin başarılı olması için herkesin katkı sunarak sürece dahil olmasını sağlamamız gereklidir. Çünkü yapacağımız her katkı Ereğli ve partimiz için olacaktır. Uzakta durmak yerine içinde olarak mücadele vermemiz gerekir’

Sayın Balcı ve o dönemi yaşayanlar çok iyi hatırlayacaktır. Halil Psobıyık isminin gerek belediye başkanlığı gerekse de Milletvekilliği adaylığı için Ankara’ya, Posbıyık’ı şikayet etmeye kimler gitti? Kimler dosya dosya bilgi hazırlayıp kimleri gönderdi?

O dönemler Halil Posbıyık’ın parti ziyaretlerinde Sayın Balcı ilçe başkanıyken yaptıklarını hepimiz hatırlıyoruz.

Sevgili Başkan CHP içinönemli bir yerde olan Yaşar Balcı’nın aslında açıklaması bir nebze de özür dileme mahiyetinde olmuş. ‘Zararın neresinden dönülürse kardır’ mantığını yürütmüş. Ve demiş ki

‘Şimdi birlik zamanı’

Bu açıklama ile birlikte Sayın Balcı’yı seçim döneminde Mahalle Mahalle Sokak Sokak gezerken ve sıkmadık el bırakmadığını göreceğiz demektir.

KALIN SAĞLICAKLA…

Yorumlar