Antalya’dan kaçtı… Düzce’den çaldı… Ereğli’ de yakalandı…

15 Ekim 2018 Pazartesi 16:59

Antalya’dan kaçtı… Düzce’den çaldı… Ereğli’ de yakalandı…

Antalya’dan kaçtı… Düzce’den çaldı… Ereğli’ de yakalandı...

Antalya’da kaldığı Çocuk Esirgeme Kurumu’ndan kaçan, Düzce’de hafif ticari kamyonet çalan 15 yaşındaki K.T.T. Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yakalandı. Polisin aracı yakalama anı güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

Olay Müftü Mahallesi Ömer Halis Demir Bulvarı üzerinde meydana geldi. İddiaya göre aslen Zonguldak Kilimlili olan ve Antalya’da Çocuk Esirgeme Kurumu müdürlüğüne bağlı yurtta kalan 15 yaşındaki  K.T.T. yurttan kaçtıktan sonra Düzce’ye geldiği, burada bir ekmek fabrikasına ait olan ve anahtarı üzerinde bulunan 81 BF plakalı hafif ticari kamyoneti çaldıktan sonra Ereğli’ye geldi. Akaryakıt istasyonunda mazot aldığı sırada plakanın çalıntı ihbarı düşmesi üzerine Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Kamyonet ile ilçede gezen K.T.T. polisle yaşadığı kovalamacadan sonra yakalandı. K.T.T. nin Düzce’de iki ayrı hırsızlık olayından dolayı da arandığı iddia edildi. K.T.T., ilçe emniyet müdürlüğünde tamamlanan işlemlerinin ardından Düzce’den gelen ekiplere teslim edildi.

YAKALAMA ANI KAMERALARA YANSIDI

Diğer yandan K.T.T. nin polise yakalanma anı güvenlik kameralarınca kaydedildi. Görüntülerde Ömer Halis Demir bulvarına giren aracın polis tarafından durdurulması ve polislerin araçtan indirdikleri K.T.T. yi göz altına alması ve vatandaşların toplanması görülüyor.

Yorumlar